ISSN: 2146-0590
e-ISSN: 2529-0142
Founded: 1986
Period: Biannually
Publisher: Marmara University
Cover Image
       

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk Araştırmaları Dergisi, TÜBİTAK – ULAKBİM TR Hukuk Dizininde taranan ulusal hakemli bir dergidirDergi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak e-dergi formatında yayımlanmaktadır.

Dergimizin makale kabul ve hakem değerlendirme süreçleri sadece Dergipark üzerinden yürütüldüğünden, dergimize yalnızca Dergipark kanalıyla makale göndermeniz önemle rica olunur.

Dergimizin Aralık ayında yayınlanacak olan 2021/2 sayısı için makale alımları, 15 Ağustos - 1 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacağı duyurulmuştur. . Bununla beraber, bu sayımızda değerlendirmeye alınacak makale sayısı bakımından bir üst sınır tespit edilmiş olup, bu sınıra 1 Ekim tarihinden önce ulaşılmış olduğundan dolayı Yayın Kurulu makale kabulünü 17 Eylül saat 17:00 itibariyle sonlandıracaktır.

Aralık 2021 sayımızdan başlamak üzere dergimizde yayımlanacak makaleler için OSCOLA 4. Edisyon atıf sistemi kabul edilmiş olup, bu formata uygun olmayan makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu nedenle, dergimize gönderilecek makaleler hazırlanırken Yazım Kurallarımızın detaylı şekilde incelenmesi önem taşımaktadır.

2021 - Volume: 27 Issue: 1