Ertuğrul YAMAN Prof. Dr. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi
Yayın 1 Atıf 0 Hakemlik 2
1 Yayın
0 Atıf
2 Hakemlik
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Türkçe Eğitimi Güney-Doğu (Yeni Uygur/Özbek) Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Türk Dili ve Edebiyatı Çağdaş Türk Lehçeleri Türk Dünyası İletişim

Biyografi

Prof. Dr. Ertuğrul YAMAN

1962 yılında Tokat’ta doğdu. 1985’te Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. 1986’dan itibaren A.Ü. DTCF’de görev yaptı. 1990 yılında yüksek lisansını; 1994 yılında doktorasını tamamladı. 1998 yılında Gazi Üniversitesinde “Yard.Doç.Dr. ” kadrosuna atandı. 2006 yılında “Doç.Dr. ”; 2011 yılında profesör oldu. 59 kitabı; 200’ün üzerinde yazısı yayımlandı.
Özbekistan’da 1994 yılında Uluslararası Kâşgarlı Mahmud Dil Ödülü’ne lâyık görüldü. 2002-2003 eğitim-öğretim yılında T.C. Başbakanlık TİKA adına Bosna-Hersek Sarayova Devlet Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalıştı.
Ankara’da Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM, MEB, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazi Üniversitesi, TOBB Üni., TAEK, TPE, SAYIŞTAY, TODAİE, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği gibi kamu kurum ve kuruluşlarında “Etkili İletişim ve İnsan İlişkileri”, “Etkili Konuşma ve Diksiyon”, “Beden Dili”, “Takım Çalışması”, “Etkili Sunum Teknikleri”, “Aile İçi İletişim”, “Değerler Eğitimi” vb. kurs, seminer ve konferanslar verdi. Hâlen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Evli ve dört çocuk babasıdır. 

Kurum

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ
Makalelerin Yayınlandığı Dergiler
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.