ISSN: 1308-5069
e-ISSN: 2149-0651
Başlangıç: 2010
Yayıncı: Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği
Kapak Resmi

Dil ve Edebiyat Araştırmaları dergisi; dil, edebiyat, folklor, kültür, çeviri bilimi, dil ve edebiyat eğitimi alanında, 2010 yılında yayın hayatına başlamış; akademik, bilimsel ve araştırmaya dayalı makalelerin yayımlandığı bir dergidir. Uluslararası hakemli, açık erişimli bir dergidir. Yayın dili Türkçedir; ancak İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca (Latin yazı sistemli diller), Arapça ve Farsça (Arap yazı sistemli diller) gibi dillerde makaleler de kabul edilir. Sosyal Bilimler dizinlerinde taranmaktadır. Yılda 2 kez (21 Mart, 21 Ekim) basılı ve elektronik ortamda yayımlanır. Ayrıca sıradaki sayılar aksamadan özel sayılar da yayımlanabilir.


Makaleler DOI numaralıdır.


 
DİL VE EDEBİYAT ARAŞTIRMALARI  (DEA) is a peer-reviewed international journal published biannually since 2010.

DİL VE EDEBİYAT ARAŞTIRMALARI’na gönderilen makaleler, değerlendirme sürecinde iThenticate (akademik intihal engelleme ve benzerlik tespit programı) ile kontrol edilmektedir.   

All queries about paper submission and publication processes should be directed to the e-mail address dilarastirma@gmail.com

All papers submitted to the journal DİL VE EDEBİYAT ARAŞTIRMALARI are checked through iThenticate (software for preventing plagiarism and detecting similarity) during the review and evaluation process.

Kind regards.  

2023 - Sayı: 28

Araştırma Makalesi

8. Yunus Emre’nin Meşhur ve Meçhul Bir Şiiri Üzerine Bazı Mülahazalar