ISSN: 2757-7511
Başlangıç: 2020
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Veysel ŞAHİN
Kapak Resmi
       

Turkish Academic Studies - TURAS'A DAİR...

Turkish Academic Studies- TURAS, 2020 yılından itibaren, “Uluslararası Hakemli Dergi” olarak yayım hayatına başlamıştır.

Turkish Academic Studies- TURAS (ISSN 2757-7511), uluslararası ücretsiz yılda iki kez (Haziran ve Aralık) olmak üzere genel olarak sosyal bilimler; dil ve edebiyat alanındaki orijinal araştırma, makale, derleme ve kitap tanıtımlarını yayımlayan hakemli  akademik bir dergidir. Derginin yayın dili Türkçe, Almanca ve İngilizce’dir. Yayımlanan yazıların sorumluluğu tümüyle yazar(lar)a aittir. Her kurumdan ve her ulustan bilim insanlarının yazılarına açıktır. Sosyal bilimler alanında, Türk ve dünya edebiyatını, dilini, tarihini ve güncel gerçeklerini bilimsel ölçüler içerisinde ortaya koymak; ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan çalışmaları bilimsel bir bakış açısıyla kamuoyuna duyurmak amacıyla yayımlanmaktadır. 

Turkish Academic Studies- TURAS'a gönderilecek yazılarda alanında bir boşluğu dolduracak özgün bilimsel makale olması veya daha önce yayımlanmış çalışmaları değerlendiren, bu konuda yeni ve dikkate değer görüşler ortaya koyan bir inceleme olma şartı aranır.

Turkish Academic Studies- TURAS, açık erişimli (open access) bir dergidir.

Editör: Doç. Dr. Veysel ŞAHİN    
                                                                                                                                                   

2021 - Cilt: 2 Sayı: 3

Araştırma Makalesi

10. GARİP ŞİİRİNDE İSTANBUL

e-posta bilgisi

turasdergi@gmail.com

Sosyal Medya Hesaplarımız

21861

ISI.png

citefactor.png

images?q=tbn:ANd9GcTduHXBDjORGVbWtU5BOa_ukstXQXgRhiuCnA&usqp=CAU