Hüseyin DOĞAN Öğretim Görevlisi MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
Yayın 5 Atıf 0 Hakemlik 3
5 Yayın
0 Atıf
3 Hakemlik
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Sosyal Hizmet Sosyal Politika sosyal politika sosyal hizmet dezavantajlı gruplar çocuklar tutuklular hükümlüler

Biyografi

Doğan, 2012 yılında başladığı Bitlis Eren Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’ndeki lisans eğitimini 2016 yılında tamamladı. Lisans öğrenimi süresince sosyal hizmet eğitimini alanında uzman kişilerden aldı. 2017 yılında İstanbul Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sosyal Hizmet Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansa başladı ve tez çalışmasında Türkiye’deki sosyal hizmet eğitimine yer verdi. Buradaki eğitimini de 2018 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimi süresince alanında birçok akademik faaliyete imza attı. Doğan, 2020 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Hizmet Ana Bilim Dalı’nda başladığı doktora eğitimini sürdürmektedir.
Doğan, lisans eğitiminden sonra Mardin’de açmış olduğu eğitim danışmanlığında bir süre müdür olarak görev yaptı. Yüksek lisans eğitiminin ardından akademiye karşı ilgisinin olduğunu fark etti ve bu alana yönelmeye karar verdi. 2018 yılında Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak göreve başlayan Doğan, halen burada öğretim elemanı ve bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır.
Yazı yazmak, bilime katkı sunmak, alanıyla ilgili aktif faaliyetlerde bulunmak, öğrenimiyle birlikte hep hayatı içinde oldu. Alanıyla ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde birçok makalesi farklı dergilerde yayınlandı. Kongrelerde sosyal hizmet alanıyla ilgili bildiriler sundu. Şu anda da sosyal hizmet eğitiminin yanı sıra özellikle dezavantajlı gruplar (kadın, çocuk, engelli, tutuklu ve hükümlüler, evsizler, göçmenler vb.) bireyler üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.
İletişim: shuhuseyindgn@gmail.com
ORCID ID: 0000-0002-0375-8437

Kurum

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.