ISSN: 1308-9196
e-ISSN: 1308-7363
Başlangıç: 2008
Yayımcı: Adıyaman Üniversitesi
Kapak Resmi
 

DUYURU-1

1-Makalenizi dergimizin YAZIM KURALLARINA  göre düzenleyiniz. Makalenizi ETİK İLKELER VE ARAŞTIRMA YAYIN ETİĞİ smında talep edilen (Etik Kurul Kararı ve İntihal raporu) kriterlere göre düzenleyip gönderiniz. Uygulamalı makalelerde ETİK KURUL raporu zorunludur. BENZERLİK (İNTİHAL) ORANI %20'ye kadar olabilir ve benzerlik raporu göndermek zorunludur. Belirtilen kriterleri sağlamayan makaleler iade edilir. Makalenizi YAZAR REHBERİNDE bulunan makale şablonuna yerleştiriniz. Lütfen şablonun biçimini bozmayınız. Özellikle sayfa no yazan şekli silmeyinizTELİF HAKKI başlığı altında bulunan "telif hakkı devir formu"nu  makalenin yayınlanmasına karar verildikten sonra, eksiksiz olarak doldurup imzalayarak, adyusbd@gmail.com adresine göndermeniz istenecektir. Telif hakkı devir formunu başta göndermeyiniz.

2-Makalenizin eksiği olmadığından emin olduktan sonra sisteme yükleyiniz. Yukarıda sayılan süreçlerden herhangi biri eksik olursa, makale iade edilecektir. Ayrıca, makalenin başlığı dosya adı olarak yazılacaktır. Yazarı çağrıştıracak hiçbir şey yazılmayacaktır.

3-Hakem ve editörün talep ettiği düzeltmeleri yapmayan yazarların makaleleri iade (red) edilecektir. Dergimiz ücretsizdir, lütfen ücret teklif etmeyiniz.

DUYURU-2

Değerli bilim insanları, dergimize makale göndermiş olmanız hemen bir sonraki sayıda yayınlanacağı anlamına gelmez. Lütfen makale yayınlanma sürecini dikkatlice okuyunuz. Çok fazla makale geldiği için yayın süreci uzamaktadır.

2024 - Sayı: 46