ISSN: 1309-9302
Başlangıç: 2010
Yayıncı: Ordu Üniversitesi
Kapak Resmi

DUYURU:

*2025 yılı Mart sayısından (15/1) itibaren eş zamanlı olarak Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanması planlanmaktadır. Değerlendirme sürecinden sonra kabul alan makalelerin İngilizceye çevrilmesi ve son okumasının (proofreading) yazar/lar tarafından yaptırılması ve dergi sistemine yüklemesi gerekmektedir. Makale gönderecek yazarların bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

*Dergimizin makale şablonu güncellenmiştir. Yeni makale şablonuna buradan ulaşabilirsiniz.

*Üniversitemiz bünyesinde 30 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenecek olan "23. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Kongresi" için Kasım 2024'te "23. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Kongresi Özel Sayısı" çıkarılması planlanmaktadır.

*Dergimize yabancı dilde gönderilen çalışmaların değerlendirilme süreçlerinin sağlıklı yürütülebilmesi için Türkçe sürümü ile birlikte yüklenmelidir. 

*Dergimiz 07/01/2014 tarihinden itibaren H. W. Wilson Education Full Text dizininde taranmaya başlamıştır.

*Dergimiz EBSCOhost Sociology Source Ultimate ve EBSCOhost SocINDEX with Full Text dizinlerinde taranmaya başlamıştır.

*2024 Mart sayısından itibaren aday makalenin Türkçe tam metninin "akademik redaksiyon" yaptırılması (yaptırıldığına dair kurumsal bir firmadan belgelendirilmesi ve yapılan akademik redaksiyon işleminin açık şekilde gösterildiği dosyanın sunulması) önerilmektedir.

*Dergimiz 2024 yılından itibaren periyodunu değiştirecek ve yılda dört sayı olarak (Mart, Haziran, Eylül, Aralık) yayımlanmaya başlayacaktır.

*Dergimize İngilizce tam metin gönderilen yazılar, dil yeterliliği ve uygunluk açısından önceden bir değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Dil yönünden uygun görülmeyen yazılara Red kararı verilecektir.

*Dergimize gönderilen makalenin tek yazarlı doktora düzeyinde birden fazla yazarı olan durumda en birinin doktora (Dr.) düzeyinde akademik unvana sahip olması gerekmektedir.

NOT: Dergimize gelen yazıların hakem süreci tamamlandıktan sonra kabul işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak bu durum yazının gelecek sayıda yayımlanacağı anlamına gelmemektedir. Dergimiz çalışma politikası gereği gelen yazıları geciktirmeden değerlendirme aşamasına geçirmekte olup, yazarlarımızı mağdur etmeme adına elinden gelen tüm hassasiyeti göstermektedir. Yaşanan gecikmeler dergimize gösterilen ilgi ve yoğunluktan dolayıdır. Bu konuda değerli yazarlarımızın anlayışını bekliyoruz. İlginiz için teşekkür ediyoruz.

Yayın Dili: Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça ve Almancadır.  

Lisans Politikası: Dergi, yayımladığı içerikle bilimin Açık Erişim politikasıyla desteklenmesi ve geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.  

Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.


2023 - Cilt: 13 Sayı: 3

crossref

 crossref-doi-openED2.png

Instagram

twitter

facebook

benzerlik

Dergimize gönderilen yazılar,

1-6.jpg

programı ile taranmaktadır.

  Bilginin ışığında aydınlanmak dileğiyle....

 ODÜSOBİAD