e-ISSN: 2148-2659
Başlangıç: 2013
Yayımcı: Yeni Eğitim Yayıncılık
Kapak Resmi
 

Asya Öğretim Dergisi eğitim alanına katkıda bulunmayı amaçlayan özgün araştırma makalelerini yayınlayan uluslararası hakemli bir e-dergidir. Eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme alanları başta olmak üzere, eğitim alanına katkı sağlayan güncel konulardaki makaleler de yayına kabul edilmektedir.

Dergi, Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda en az iki defa online olarak yayınlanmaktadır. 14.02.2023 tarihinde alınan karara göre dergimizin yayın dili İngilizce olarak belirlenmiştir. 2023 Haziran sayısından itibaren sadece İngilizce dilinde makaleler yayınlanmaktadır. Makalelerin süreçleri Türkçe olarak yürütülebilecek, kabul aşamasından sonra makaleler İngilizceye çevrilebilecektir.

Asya Öğretim Dergisi açık erişim politikasını benimsemiş bir dergidir. Asya Öğretim Dergisi tarafından benimsenen açık erişim politikaları http://www.budapestopenaccessinitiative.org/boai-10-translations/turkish-translation adresinde yer almaktadır.

Asya Öğretim Dergisi, yazarlardan yayın ücreti talep etmemektedir. Tüm içerik ücretsiz olarak sunulmaktadır. Asya Öğretim Dergisi yayınlanan tüm makalelerin, veri setlerinin, grafik ve eklerin kaynak göstermek şartıyla yayıncıdan ve yazarlardan önceden izin istemeksizin okunmasına, indirilmesine, çoğaltılmasına, paylaşılmasına ve yayılmasına hak tanır.

Dergi 2013 yılından itibaren yayın hayatında olup çeşitli uluslararası indekslerde taranmaktadır. Dergi, TR Dizin indeksinde değerlendirme aşamasındadır. Asya Öğretim Dergisi, siz değerli bilim insanlarının nitelikli çalışmalarını yayınlamaktan mutluluk duyacaktır.

ASYA ÖĞRETİM DERGİSİ (E-AJI)

Creative Commons Lisansı Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.