e-ISSN: 2717-8110
Başlangıç: 2019
Yayıncı: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dergisi, sosyal bilimler alanında özgün ve nitelikli çalışmaları bilimsel bir yaklaşımla ele alarak alana katkı sağlayacak araştırmalara yer veren bilimsel ve hakemli bir dergidir. Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dergisi, Nisan ve Ekim sayısı olmak üzere yılda iki defa düzenli olarak yayımlanmaktadır. Dergimiz Crossref Üzerinden Ulakbim sponsorluğunda DOI öneki almıştır. 

Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dergisinde yayımlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu, yazarlarına aittir. Yayınlanan yazıların bütün yayın hakları Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ne ait olup yayıncının izni olmadan kısmen veya tamamen basılamaz, çoğaltılamaz veya elektronik ortama taşınamaz. Dergimiz; sosyal bilimler üst başlığı altında yer alan interdisipliner ve karşılaştırmalı araştırmalar, eleştirel çalışmalar ve alternatif yaklaşımları desteklemektedir. Dergide makale yayını için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Dergisi için yazım kuralları ve şekil şartlarına uygun olarak hazırlanan makaleler DergiPark sistemi üzerinden başvuru yapıldığında ön değerlendirme ve intihal denetiminden geçirilir. Dergimizde intihal denetimi IThenticate paket programı aracılığıyla gerçekleştirilir ve intihal denetiminde, benzerlik oranının %20’nin üstüne çıkmaması gerekmektedir.