ISSN: 2619-9327
e-ISSN: 2619-9327
Founded: 2017
Publisher: Ağrı İbrahim Çeçen University
Cover Image
 

EDİTÖR'DEN
Ağrı İslami İlimler Dergisi Elektronik Ortamda 6 Aylık Aralıklarla Yayın Yapan Ulusal Alan İndekslerinde Hakemli Bir Dergidir.
Derginin yayın dili Türkçe-İngilizce-Arapça-Farsça’dır.
Gönderilen yazılar ilk olarak editör ve yayın kurulunca bilimsel anlatım ve yazım kuralları yönünden incelenir.
Uygun bulunan yazılar, alanında bilimsel çalışmaları ile tanınmış iki hakeme gönderilir. Hakemlerin kararları doğrultusunda yazının yayınlanmasına veya düzeltilmek koşuluyla yayınlanmasına karar verilir. Hakemlerin kararı doğrultusunda yayınlanmasının uygun olmadığına karar verilen yazılar reddedilir.
Hakemlere gönderilen makaleler isimsizdir. Hakem isimleri ve yazar isimleri sadece yayın kurulu tarafından bilinip saklı tutulur. Hakemlerden gelen raporlar dergi arşivinde saklanır.
Dr. Yakup EROĞLU
Editör

Closing Date for Article Submission: November 30, 2024

Info

Ağrı İslami İlimler Dergisi

Ağrı İslami İlimler Dergisi,  Haziran ve Aralık aylarında yılda 2 sayı olarak Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından yayımlanan hakemli akademik bir dergidir. Dergide yayınlanan makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesinden geçmektedir.

İslami İlimler/İlahiyat başta olmak üzere Sosyal ve Beşeri Bilimler Alanı'nda yayın yapan dergide makalelerin, Türkçe, İngilizce, ve Arapça olarak yayım imkanı bulunmaktadır.

Dergide yayımlanan makalelerin bilim, hukuk ve dil açısından sorumluluğu yazarlarına aittir. Dergide yayınlanacak makaleler için herhangi bir ücret talep edilmediği gibi yazarlara da telif ücreti ödenmez.