ISSN: 1300-4220
e-ISSN: 2822-4647
Başlangıç: 1990
Yayın Aralığı: 6 Ayda 1
Yayıncı: Nazmi KOZAK
Kapak Resmi
       

Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’ne makale önermek için, bütün nitelikli bilimsel dergilerde olduğu üzere, bir zaman sınırlaması yoktur. Yılın herhangi bir ayı veya günü dergiye makale önerebilirsiniz. 

Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi, 1990 yılının Ocak ayında Anatolia: Turizm ve Çevre Dergisi adıyla yayın faaliyetine başladı. Dergi, Türkiye’de turizm alanında kuramsal, kavramsal ve uygulamalı çalışmalara yer vermektedir. Derginin 1990-1997 yılları arasındaki yayın süreci, akademik içerikli bir süreli yayın şeklinde olup, 1997 yılında hakem denetimli dergi olarak yayımlanmaya başlamıştır. Halen hakem denetimine açık dergi olma özelliğini devam ettiren dergide, turizm ve yakın alanları olan konaklama, seyahat ve yiyecek-içecek işletmeciliği başta olmak üzere; turizm disiplininin yakın ilgi ve ilişki içerisinde olduğu dallarda hazırlanmış makaleler yayımlanmaktadır. 

Dergiye önerilen her bir makale en az iki hakemin değerlendirilmesine sunulmaktadır; gerekli görüldüğünde İstatistik Editörünün incelemesine de başvurulabilmektedir. Dergiye gönderilecek makalelerin hazırlanması aşamasında "Yayın ve Yazım Kuralları"na özellikle uyulması yazarlardan beklenmektedir. Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi'nde Rekreasyon Araştırmaları, Gastronomi Araştırmaları, Turizm Tarihi Araştırmaları, Turist Rehberliği Araştırmaları, Seçme Çeviri Makeleler, Etkinlik Notları ve Turizm Araştırma Projeleri bölümlerine de yer verilmektedir.

2022 - Cilt: 33 Sayı: 2

Diğer

14. Yayın Dizini