e-ISSN: 2458-9373
Başlangıç: 2015
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği (UBİKS)
Kapak Resmi
       

Duyuru: 6Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi, 25-27 Nisan 2018 tarihlerinde Lviv Beden Kültürü Devlet Üniversitesi ve Ivan Franko Ulusal Üniversitesi desteğiyle Ukrayna'nın Lviv şehrinde yapılacak olup, kongre erken kayıtları 1 Mart tarihinde sona erecektir. Detaylar için bkz. www.iscs-conference.org 

UGEAD, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kere yayımlanan Uluslararası Bilimsel Hakemli bir dergidir. 

Eğitim Bilimleri alanındaki çalışmalarınızı değerlendirmek üzere yeni bir dergiyi (UGEAD) hizmetinize sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyor. Genç bir kurum olmamıza rağmen, son derece dinamik ve istekli bir ekiple yol alan derneğimizin çıkardığı bu yeni yayın organının da Eğitim Bilimlerinin farklı disiplinleri üzerinde yoğunlaşan akademisyenlerin dikkatini çekeceğine olan inancımız sonsuzdur.   


Sizleri, Eğitim Bilimleri alanında üreteceğiniz yüksek kalitedeki bilimsel çalışmalarınızı, yazın taramaları, örnek olgu araştırmaları, deneysel araştırmalarınızı, kitap incelemelerinizi, vb. derginin yazım kurallarına uygun olarak hazırlayarak dergimize göndermeye davet ediyoruz.  Ayrıca açık erişimli makalelerimizi gerek okuyarak, gerekse alıntılayarak dergimizin gelişmesine katkı vermenizi diliyoruz. 

UGEAD,  Google Scholar, J-Gate, Research Bible, Türk Eğitim İndeksi, DRJI, ESJI, Journals Impact Factor, Scientific Indexing Service, Open Access Journals, gibi indeks ve veritabanlarında listelenmekte olup, daha birçok uluslararası saygın indekste yer almak için başvurular yapılmıştır. 

2021 - Cilt: 7 Sayı: 2