e-ISSN: 2587-1676
Başlangıç: 2017
Yayımcı: Vedat Veli ÇAY
Kapak Resmi
 

Önemli Bilgilendirme

2022 yılından itibaren dergimizin yayın dili yalnızca İngilizce olarak güncellenmiştir. Ayrıca, 2024 yılından itibaren dergimiz Şubat, Haziran ve Ekim aylarında olmak üzere yılda 3 kez yayınlanacaktır. Tüm değerli hocalarımıza duyurulur.  Derginin yeni Yazım Şablonunu burdan indirebilirsiniz.                        YAZIM ŞABLONU

Journal of Aviation (JAV), havacılık biliminin çeşitli alanlarındaki araştırmalarla ilgilenen herkes için ilgi çekici ve faydalı olmayı amaçlayan uluslararası hakemli bir dergidir. Ayrıca, Journal of Aviation (JAV), önümüzdeki yıllarda önemli bir referans kaynağı olarak hizmet vererek literatüre katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Derginin kapsamı, Havacılık Bilimi veya havacılık bilimiyle yakın ilişkili alanlardaki teorik ve deneysel bulguları içermektedir. Dergi ayrıca, havacılık alanındaki son araştırmalara, teknik notlara, eleştirel inceleme makalelerine de yer vermektedir. 

Yayım dili  İngilizce olan JAV dergisi’ne gönderilen çalışmalar çift taraflı kör hakem değerlendirmesi ve editör incelemesi ile yayıma hazır hale getirilmektedir. 

Dergide yayımlanan tüm çalışmalar, kamu ve tüzel kişilerce, gerekli atıflar verilmek koşuluyla kullanıma açık olup dergide yayımlanmış çalışmaların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir. 


2024 - Cilt: 8 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

The Safety Management System (SMS) As A Tool for Building Safety Culture in Aviation: A Qualitative Research

Journal of Aviation - JAV 


www.javsci.com - editor@javsci.com


9210This journal is licenced under a Creative Commons Attiribution-NonCommerical 4.0 İnternational Licence