e-ISSN: 2651-3595
Başlangıç: 2016
Yayıncı: Kırıkkale Üniversitesi
Kapak Resmi
*Kalemname, Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanır.
*Makale yayım dili Türkçe, İngilizce, Arapça ve Almancadır.
*Kalemname’ye gönderilecek yazıların/eserlerin daha önce herhangi başka bir yerde (dergi, kitap vd.) yayımlanmamış olması gereklidir.
*Kalemname’de çift taraflı kör hakemlik sistemi uygulanmaktadır. Makaleler, en az iki hakemin incelemesinden geçtikten sonra geçerli şartları taşıması durumunda yayımlanır. Yayımlanması için iki hakemin de olumlu görüş bildiriminde bulunması gerekmektedir. İki hakemden yalnızca birisinin olumlu görüş beyan etmesi durumunda, üçüncü hakemin görüşüne başvurulur. Düzeltmenin önerildiği durumlarda, düzeltmelerden sonra hakemlerin araştırmayı tekrar görmek istemesi durumunda; hakemlere araştırma tekrar sunulur. Yazıların/eserlerin yayımlanmasına dair son karar editör ve yardımcı editörlere aittir.
*Gönderilen yazılar/eserler; ekleri (resim, tablolar vb.) de dâhil olmak üzere on bin (10.000) kelimeyi geçmemelidir. Kalemname’nin benimsediği yazım ilkelerine ve makale yazım şablonuna uygun bir şekilde DergiPark üzerinden çevrimiçi olarak gönderilmelidir.

2023 - Cilt: 8 Sayı: 16

Lisans

 

Kalemname Dergisi, Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.Ulusal ve Uluslararası Alan İndeksleri

Img.aspx?img=Sis-Logo.png      logo.png       logo.png   ici2.png  EBSCO HOST

Kırıkkale Üniversitesi İslami ilimler Fakültesi Kampüs, 71450 Yahşihan/Kırıkkale
E-posta: kalemnamedergi@gmail.com | e-ISSN: 2651-3595

Sosyal Medya Hesapları:
Twitter: @kalemnamedergi • Instagram: @kalemnamedergi