Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldum. Aynı yıl Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü'nde İşletme Yüksek Lisansına başlayarak 1998 yılında tamamladım. 1998 yılında PricewaterhouseCoopers Denetim ve Danışmanlık Şirketinde bağımsız denetçi olarak çalışma hayatına başladım. 2001 yılında kıdemli finansal kontrol uzmanı olarak girdiğim medya sektöründe 2004-2016 yılları arasında finans, yatırımcı ilişkileri, mali kontrol direktörlüğü gibi konumlarda bulundum. Sektör deneyimim sürecinde 2002 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, 2013 yılında Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi unvanları; 2012 ve 2013 yıllarında Sermaye Piyasası Kurumsal Yönetim ve Düzey 3 Lisansları almaya hak kazandım. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya Ekonomisi ve İşletmeciliği alanında doktoramı tamamlayarak 2016 yılında akademisyen olma idealimi gerçekleştirdim. 1 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde başladığım akademik kariyerimde 20 Temmuz 2023 tarihine kadar Dr Öğretim Üyesi, 20 Temmuz 2023 tarihinden itibaren Doçent unvanlarıyla görev yapmaya devam etmekteyim. Medya ekonomisi, dijital medya ekonomisi, sosyal medya, medya işletmeciliği, iletişim ekonomisi, her türlü ekonomik ve finansal analiz akademik ilgi alanım içinde yer almaktadır.