1990 MSÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir Bölge Planlamadan mezun oldu. 2008 Yeditepe Üniversitesinde Plastik Sanatlar Yüksek lisans, 2012 AÖF Fotoğrafçılık Ön lisans, 2018 Hacettepe Sanatta Yeterlilik, 2020 YTÜ Sanat ve Tasarım Doktorasını aldı. Halen fotoğraf, dijital sanat, ortam odaklı sanat üretimleri yapmaktadır. Akademik üretimlerini görsel tasarım, çağdaş sanat, göstergebilim, kültürel miras, küratörlük ve sanal gerçeklik teknolojileri konularında yapmaktadır. OMÜ ve Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi, 2018-2023 yılları arasında Dr. Öğretim Üyesi ve Doç. Dr. olarak İYYÜ Görsel İletişim Tasarım Bölüm Başkanlığı görevini yürütmekte olup 2024 yılından beri Harran Üni çalışmaktadır