ISSN: 1301-0522
e-ISSN: 1309-2057
Başlangıç: 1952
Yayıncı: Ankara Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi (ISSN 1301-0522, e-ISSN: 1309-2057) kör hakemlik sisteminin uygulandığı hakemli akademik bir dergidir. 1952 yılında yayın hayatına başlamış ve Türkiye’de ilahiyat alanında uzunca bir süre tek akademik dergi olarak faaliyet göstermiştir. İlk sayısından itibaren akademik vasfını hiçbir zaman kaybetmemiş, Türkiye’de ilahiyat alanında doğru bilginin ve akademik ilmî üslubun tesis edilmesinde öncü rol oynamıştır.

Dergi, Türkiye’de ilahiyat sahasının alt disiplinlerinde isim yapmış çok sayıda akademisyen tarafından farklı dillerde kaleme alınmış birçok önemli yazıyı içeren geniş arşive sahiptir. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi tarihi boyunca niteliği ilke edinmiş bir dergidir; halen bu ilke doğrultusunda Mayıs ve Kasım periyotlarında yılda iki kez yayınlanmaktadır. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi'nin amacı, İlahiyat ana bilim alanlarında ve beşeri bilimler alanında üretilen akademik makaleler yayınlamak suretiyle doğru ve bilimsel bilginin tesis edilmesini ve yaygınlaştırılmasını sağlamaktır.

Makale Gönderimine Açılacak Tarih: 1 Ocak 2024

2023 - Cilt: 64 Sayı: 2

Creative Commons Lisansı
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.