e-ISSN: 1307-6086
Başlangıç: 2015
Yayımcı: Balıkesir Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Önemli Duyuru

22.03.2024 tarihinde Editör ve Alan Editörleri ile gerçekleştirilen toplantıda alınan karar gereği, bu tarihten itibaren Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi'nde kabul edilecek çalışmalar, Matematik Eğitimi, Fizik Eğitimi, Kimya Eğitimi, Biyoloji Eğitimi ve Fen Bilgisi Eğitimi alanlarında olacaktır. Bu tarihten itibaren derginin kapsamı dışında kalması sebebi ile Eğitim (Diğer Çalışmalar) ve Eğitim Teknolojisi ve Bilgi İşlem konu başlıklarında çalışma kabul edilmeyecektir. Halihazırda süreçte olan makaleler bu karardan etkilenmeyecektir.

Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi (Necatibey Faculty of Education Electronic Journal of Science and Mathematics Education) Internet üzerinden ücretsiz yayın yapan yılda bir cilt, en az her ciltte iki sayı olarak yayımlanan, uluslararası, hakemli çevrimiçi bir fen ve matematik eğitimi dergisidir. Hedef kitlesi fen ve matematik eğitimcileri, fen ve matematik eğitimi öğrencileri, öğretmenler ve eğitim sektörüne yönelik ürün ve hizmet üreten kişi ve kuruluşlardır. Dergide, bu hedef kitlenin yararlanabileceği nitelikteki bilimsel çalışmalar yayımlanır. Dergimizin yayın dili İngilizce'dir. İngilizce tam metnin dışında Türkçe özet istenilmektedir.

DUYURU

 1. Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi (Necatibey Faculty of Education Electronic Journal of Science & Mathematics Education), Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Eğitim Bilimleri Temel Alanı indekslerinden birisi olan "Education Full Text (H. W. Wilson), Education Research Complete (H. W. Wilson), Education Source (H. W. Wilson) Database Coverage List'te "tam metin" olarak indekslenmektedir.
  Education Full Text: https://www.ebsco.com/m/ee/Marketing/titleLists/eft-coverage.htm
  Education Research Complete: https://www.ebsco.com/m/ee/Marketing/titleLists/ehh-coverage.htm
  Education Source: https://www.ebsco.com/m/ee/Marketing/titleLists/eue-coverage.htm
  Not: Dergimiz İngilizce adı ile indekslenmektedir (Necatibey Faculty of Education Electronic Journal of Science & Mathematics Education - ISSN: 1307-6086)
 2. Haziran 2021 sayısından itibaren gelecekteki tüm sayılar İngilizce tam metin olarak yayınlanacaktır. İngilizce tam metnin dışında Türkçe özet istenilmektedir.
 3. Makaleler İngilizce gramer kurallarına uygun olmalıdır. Bu nedenle tüm değerlendirme süreçleri tamamlandıktan sonra makaleler için proofreading yapılmalıdır. Makalelerin dergide yayımlanmak üzere kabul edilebilmesi için proofreading belgesi gerekmektedir. Proofreading belgesi olmayan makaleler yayımlanmayacaktır.
 4. 2020 yılından itibaren zorunlu olarak, TR Dizin Dergi Değerlendirme kriterleri kapsamında, “Etik kurul izin belgesi gerekmektedir”. 
 5. Dergimizin güncel yazım şablonu https://dergipark.org.tr/tr/pub/balikesirnef/writing-rules sayfasında yer almaktadır.

2024 - Cilt: 17 Sayı: 2