ISSN: 1302-1842
e-ISSN: 2587-005X
Başlangıç: 1999
Yayın Aralığı: 3 Ayda 1
Yayıncı: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, yayın hayatına Ocak 1999 yılında başlamış olup sosyal bilimler alanında özgün katkılar sağlayan teorik ve uygulamalı makaleleri yayınlamakta olup, makalelerin gönderme ve yayım sürecinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
"Açık erişimli" olan derginin içeriği tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kullanıcılar yayıncıdan ve yazardan/yazarlardan izin almaksızın, dergideki makaleleri tam metin olarak okuyabilir, indirebilir, dağıtabilir, makalelerin çıktısını alabilir ve kaynak göstererek makalelere bağlantı verebilir.
Dergimizde dilbilim ve eğitim makaleleri yayıımlanmamaktadır. Bu konu alanlarında yüklenen makaleler hakemlik süreci başlatılmadan iade edilmektedir.
Dergimizde başvuru sürecinde yaşanan makale yoğunluğu nedeniyle sekreterlik ve editörlük sürecinde süre aşımı yaşanabilmektedir. Başvuran yazarların bunu dikkate almalarını rica ederiz.
Dergimize değerlendirilmek üzere yollanan makale çalışmaları için, herhangi bir sayı, hakem ve süre garantisi verilememekte olup, yayın koşulları tamamen hakem sürecinin tamamlanmasına ve yetkili kurul/komisyonların iznine bağlıdır.

2023 - Sayı: 75

Araştırma Makalesi

1. Cumhuriyetin Gürbüz Çocukları

Creative Commons

Dergimiz EBSCOhost, ULAKBİM/Sosyal Bilimler Veri Tabanında, SOBİAD ve Türk Eğitim İndeksi'nde yer alan uluslararası hakemli bir dergidir.