ISSN: 2149-486X
e-ISSN: 2717-8617
Başlangıç: 2015
Yayıncı: İstanbul Aydın Üniversitesi
Kapak Resmi
       

MAKALE TASLAĞI

İCD 2020 yılına kadar Ekim ve Nisan olarak 2 sayı olarak yayımlanırken 2021 yılı itibari ile Ocak, Mayıs ve Eylül olmak üzere 3 sayı olarak güncellenmiştir. ​

İletişim Çalışmaları Dergisi; Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında olmak üzere yılda 3 kez basılı ve elektronik olarak yayımlanan hakemli bilimsel bir dergidir. Çeşitli bilimsel araştırma yöntemlerinin uygulandığı makaleler kabul edilmekte ve İletişim Çalışmaları Dergisi editör kurulu, ulusal ve uluslararası uzmanlar tarafından değerlendirilmektedir. İletişim Çalışmaları Dergisi; çift taraflı kör hakemlik sürecini kullanmaktadır ve inceleme sürecinin tüm basamaklarında yazarlar hakem isimlerini, hakemler de yazar isimlerini bilmemektedir. Makale kabul sürecinde TÜBİTAK-Ulakbim tarafından sağlanan DergiPark çevrimiçi sistemi kullanılarak tüm yayın süreci takip edilmektedir. DergiPark tarafından sağlanan altyapı sayesinde İletişim Çalışmaları Dergisi bünyesindeki makaleler ulusal ve uluslararası erişime açık hale gelerek farklı kitlelerin ulaşmasına olanak sağlanmaktadır. Açık erişim politikası kapsamında akademik dünyaya hizmet vermekte olan İletişim Çalışmaları Dergisi makale kabul ve yayım sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Dergimiz OCAK 2024 (Cilt 10 - Sayı 1) için makale kabulüne başlamıştır. Çalışmaların yoğunluğuna ve gönderim tarihine bağlı olarak gönderilen yayınlar Mayıs 2024 sayısına aktarılabilmektedir.

Makalelerinizi taslak makaleye göre düzenleyip benzerlik raporuyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Benzerlik rapor oranı %15’in üzerinde olan makaleler kabul edilmeyecektir.
All site content, except where otherwise noted, is licensed under a Creative Common Attribution Licence. (CC-BY-NC 4.0)
by-nc.png