ISSN: 1308-2922
e-ISSN: 2147-6985
Başlangıç: 2008
Yayın Aralığı: Yılda 6 Sayı
Yayıncı: Pamukkale Üniversitesi
Kapak Resmi
       
2022 YILI "SOSYAL BİLİMLERDE ARAŞTIRMA VE YAYIN - 2"
ÖZEL SAYI ÇAĞRISI İÇİN TIKLAYINIZ
(Özel sayının Temmuz-2022'de yayımlanması planlanmaktadır)


Dergiye yönelik ilgi oldukça fazla olduğu için, editöryal inceleme aşaması zaman alabilmektedir, lütfen metniniz hakkında editör tarafından 30 gün içinde işlem yapılmamışsa, nkirgin@pau.edu.tr adresine eposta göndererek başeditörü haberdar ediniz. 

Dergimiz salt betimleyici olan veya alana katkı vermekten ziyade mevcut olanı tekrarlayan metinleri hakeme göndermeme kararı almıştır. Bu bağlamda, 2022 yılına kadar dergimize gönderilen her 3 çalışmadan sadece 1 tanesi yayımlanabilmiştir.

Detaylar için lütfen ve mutlaka Yazım Kuralları ve Etik İlkeler ve Yayın Politikası Sayfalarını ziyaret ediniz.

Pamukkale Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi 2008 yılında yayın hayatına başlamıştır. PAUSBED yılda altı (6) defa (Ocak, Mart, Mayıs, Temmuz, Eylül, Kasım aylarında) yayınlanan uluslararası hakemli bir e-dergidir. Makale kategorileri: Fransız Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri, Dil Bilimleri ve Kültür Araştırmaları, Ekonometri, Felsefe, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Spor Yöneticiliği, Tarih,Turizm İşletmeciliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Müzik Performansı
Tarandığı Dizinler:
ULAKBİM TR Dizin; EBSCO HOST; ASOS Index; Araştirmax Bilimsel Yayın İndeks; Türk Eğitim İndeks; SOBİAD; İSAM

2022 - Sayı: 51