ISSN: 2564-7903
Başlangıç: 2018
Yayıncı: Trakya Üniversitesi
Kapak Resmi
       

RUMELİ

İslâm Araştırmaları Dergisi

   مجلة روم ايلى للبحوث الإسلامية/ Rumeli Journal of Islamic Studies


 ISSN: 2564-7903
2024 Nisan sayımız için  çalışma kabulü açılmıştır.
Rumeli İslam Araştırmaları Dergisi, Trakya Üniversiteler Birliği İlahiyat Fakülteleri tarafından Nisan ve Ekim ayları olmak üzere yılda 2 kez yayınlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere  sahip çalışmaları yayınlayarak  ilahiyat  ve  sosyal bilimler alanında bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Derginin yayın dili Türkçe’dir. Ayrıca Arapça, İngilizce, Arnavutça ve Boşnakça dillerinden yazılan bilimsel çalışmalar da  yayınlanır.

Yabancı dildeki çalışmaların çalışma kabulü ve hakemlik süreçleri rumelislam@trakya.edu.tr adlı resmi e-mailimiz üzerinden  yapılır.

Dergiye gönderilen makaleler çift taraflı kör hakemlik uygulamasına tabi tutulur. Ayrıca intihale mahal vermemek adına tüm gönderiler. iThenticate programı ile intihal taramasından geçirilmektedir. Dergimize başvuru veya yayınlanacak makaleler için herhangi bir ücret istenmemektedir.


Not: Balkanlar ile ilgili çalışmalara öncelik hakkı tanır.

Makale gönderiminde zorluk yaşayan yazarlarımız linki tıklayarak Makale Gönderim Videosunu izleyebilirler. Buraya tıklayınız.


T.Ü.B.

Trakya Üniversiteler Birliği

İlahiyat Fakülteleri

2023 - Sayı: 12

RUMELİ

İslâm Araştırmaları Dergisi

مجلة روم ايلى للبحوث الإسلامية/ Rumeli Journal of Islamic Studies

ISSN: 2564-7903