ISSN: 2687-5012
e-ISSN: 2687-5691
Başlangıç: 2012
Yayımcı: Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi
Kapak Resmi
 

İstanbul Araştırmaları Yıllığı / Annual of İstanbul Studies dergisinin mirasını devralan YILLIK: Annual of Istanbul Studies, Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nün hakemli, açık erişim ve uluslararası akademik dergisidir. Basılı ve online (DergiPark üzerinden) yayımlanan dergi, yenilenmiş ve İstanbul çalışmalarının her dönem ve disiplinini kapsayan Danışma Kurulu sayesinde, çok daha yüksek bir akademik standart belirler. YILLIK'ta yayımlanmak üzere gönderilen her makalenin iki anonim hakem tarafından değerlendirilmesi gerekir. 

Yazarlar yayımlanan makalelerin telif haklarına sahiptir ve Creative Commons Attribution3.0 Unported (CC BY 3.0) protokolüne göre gerekli akademik atıf kuralları izlendiği sürece üçüncü şahıslara makalelerini kullanma, yeniden basma ve paylaşma hakkı tanıyabilir. 


Hakemli değerledirme süreci araştırma makaleleri için zorunludur. Kitap ve sergi incelemeleri ile Meclis kısmında yayımlanan yazılar yalnızca editör incelemesine tabidir.
Adres: Mesrutiyet Cad. no. 47 Beyoğlu, 34430 Türkiye

Yayın ve Danışma Kurulları için tıklayın.

Her yıl bir öğrenci ya da doktorasını tamamlamasının üzerinden beş seneden fazla geçmemiş bir araştırmacının makalesi, YILLIK: Annual of Istanbul Studies Erken Kariyer Makale Ödülü'ne layık bulunur. Daha fazla detay için tıklayın.

İstanbul Araştırmaları Yıllığı / Annual of Istanbul Studies'in tüm sayıları için tıklayın.

İletişim: istanbulstudies@iae.org.tr

2023 - Cilt: 5

Görüş Makalesi

1. Capitalistic Urbanization in Late Ottoman Istanbul: Armenian Agencies

İnceleme Makalesi

10. Istanbul Bibliography 2023