e-ISSN: 2651-4494
Başlangıç: 2019
Yayımcı: Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği
Kapak Resmi
 

ÖNEMLİ DUYURU

DERGİMİZE DERLEME MAKALE ALIMI DURDURULMUŞ OLUP, DERLEME YAYINLARINIZ DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR. GÖNDERDİĞİNİZ MAKALELER İSE OTOMATİK REDDEDİLECEKTİR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

DERGİMİZ YAYIM İLKELERİ VE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDİLMEDEN GÖNDERİLEN MAKALELER DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR.

AYRICA ALINAN KARARLAR ÇERÇEVESİNDE BENZERLİK RAPORU YÜKLEMEK ZORUNLUDUR.

Dergimiz, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Derneği (TZYMB)'nin hakemli yayın organıdır.

Dergimiz, Ziraat Dergisi adı ile 1939 yılında aylık olarak yayınlanmaya başlamış, Temmuz 1966'da 265. sayısı ile isim değiştirme kararı almış ve bu sayı (Temmuz 1966) Ziraat Mühendisliği Dergisinin 1. sayısı olarak yayınlanmıştır. 2001 yılı Ocak Şubat sayısı olarak yayımlanan 331. sayısından itibaren hakemli dergiye dönüştürülmüş, hakemli elektronik dergi olarak yayınlanmaya devam etmektedir. Ziraat Dergisi arşivine buradan, Ziraat Mühendisliği Dergisi arşivine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Her türlü görüş ve önerilerinizi aşağıda veya www.tzymb.org.tr web sitesinde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaştırabilirsiniz.


2023 - Sayı: 378

Güncel Duyurular

Dergimize derleme makalelerin kabulü, 15.09.2022 tarihi itibariyle olmayacaktır. Daha sonraki yayın süreçlerinde gerekli duyurular tarafımızca yapılacak olup, Araştırmacıların yoğun talepleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Yazım Kurallarımıza "Açıklamalar" başlığı altına şu maddeler eklenmiştir:
Makale sonunda; Araştırma ve Yayın Etiğine uyulduğuna dair ifadeye yer verilmelidir.
Makale sonunda; Araştırmacıların Katkı Oranı beyanı, varsa Destek ve Teşekkür Beyanı, Çatışma Beyanına yer verilmelidir.

Bilgilendirme

Dergimiz, ÜAK Doçentlik başvurularında "Ulusal Hakemli Dergi" tanımındaki yer alan ULAKBİM TR Dizin dergi listesindedir.

Diğer liste ve dizinler;

TÜRKİYE MAKALELER BİBLİYOGRAFYASI

ASOS İNDEKS 

GOOGLE SCHOLAR 

ResearchGate

Directory of Research Journals Indexing (DRJI)

Academic Journal Index (AJI)