İshak PARLAR Arş. Gör. YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
Yayın 4 Atıf 1 Hakemlik 5
4 Yayın
1 Atıf
5 Hakemlik
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Algoritmalar ve Hesaplama Kuramı Görüntü İşleme Elektrik-Elektronik Mühendisliği Analog Tasarım Bulanık Mantık Devreler ve Sistemler Teorisi Elektronik Gömülü Sistemler İşaret İşleme Kontrol Teorisi ve Uygulamaları Sayısal Tasarım Optimizasyon Simulasyon

Biyografi

İshak Parlar, 2012 yılında Gazi Üniversitesi (Ankara, Türkiye) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldum. Uzun yıllar telekominikasyon alanında çalıştıktan sonra akademiye girdim. Yüksek lisans eğitimimi Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde tamamladım. Şuan da aynı üniversitede Doktora eğitimime devam etmekteyim. Aynı zamanda Elektrik ve Elektronik Bölümü'nde Araştırma Görevlisiyim. Analog elektronik, dijital elektronik, memristor simülasyonu, emülatör tasarımı, osilatör tasarımı, filtre uygulamaları, algoritma ve optimizasyon, görüntü ve ses şifreleme gibi alanlarda çalışmalarımı sürdürmekteyim. 

Kurum

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.