ISSN: 2148-2667
e-ISSN: 2148-2667
Başlangıç: 2013
Yayıncı: Yeni Eğitim Yayıncılık
Kapak Resmi
       

ANADOLU EĞİTİM LİDERLİĞİ VE ÖĞRETİM DERGİSİ

*"Kıymetli Yazarlar

Dergimize gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Haziran sayısı için makale kabul işlemleri sonlandırılmış ve hakem süreçleri tamamlanmak üzeredir. Hakem raporları doğrultusunda yayınlanmasına karar verilen makalelerin mizanpaj işlemleri Haziran ayı içerisinde tamamlanacaktır. Aralık sayısı için makale kabul işlemlerine Haziran sayısının yayınlanmasından sonra başlanacaktır."

* Dergimiz "Education Full Text (H.W.Wilson) Database Coverage List" tarafından 2021 yılındnan itibaren dizinlenmektedir.” 

Anadolu Eğitim Liderliği ve Öğretim Dergisinde öncelikle eğitim yönetimi, liderliği ve denetimi olmak üzere eğitim bilimleri ve öğretim alanında araştırma, inceleme ve uygulama niteliğindeki çalışmalar yayınlanabilir. Yayınlanmak üzere dergiye gönderilen makaleler daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere değerlendirilmeye alınmamış olmalıdır. Dergide yayınlanacak çalışmaların APA (American Psychological Association) yazım kılavuzuna uygun olması gerekmektedir. Derginin yazı dili İngilizce ve Türkçedir. Anadolu Eğitim Liderliği ve Öğretim Dergisi eğitim alanına katkıda bulunmayı amaçlayan özgün araştırma makalelerini, deneme/derlemeleri ve çevirileri yayınlayan uluslararası hakemli bir e-dergidir. Dergi haziran ve aralık olmak üzere yılda en az iki defa on line olarak yayınlanır. Öncelikli olarak eğitim bilimleri, eğitim yönetimi, liderliği ve denetimi alanında bilimsel çalışmaları yayınlamayı benimsemekle birlikte öğretmen yetiştiren alanlar ve öğretimle ilgili makaleler de kabul edilmektedir. 


Dergimiz birçok ulusal ve uluslararası indeksler tarafından taranmaktadır, beş yıldan fazla süredir yayındadır ve akademik teşvik kapsamında değerlendirilmektedir. Siz değerli bilim insanlarının nitelikli çalışmalarını yayınlamaktan mutluluk duyarız.

ISSN:2148-26672023 - Cilt: 11 Sayı: 1

Bu Dergide Yayınlanan İçerikler Atıf 4.0 Uluslararası (CC BY 4.0) Tarafından Lisanslanmıştır.