ISSN: 2148-2314
Başlangıç: 2013
Yayıncı: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Kapak Resmi
       

DUYURU: YAYIN POLİTİKASINDA DEĞİŞİKLİK
Uluslararası Türk Eğitim Bilimleri Dergisi, 2023 yılından itibaren tüm makaleleri Mart ve Ekim aylarında hem Türkçe hem İngilizce olmak üzere iki dilli bir şekilde yayınlayacaktır. Dergiye başvuru yaparken çalışmanın sadece Türkçe veya İngilizce sürümü yeterlidir. Kabul edilen çalışmaların yayından önce her iki dildeki sürümleri istenecektir. Bu kapsamda dergi şablonu da değişmiştir. Başvuru esnasında yazarlardan güncel şablonun kullanılması beklenmektedir.

Hakkında

Uluslararası Türk Eğitim Bilimleri Dergisi (UTEB) Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından yayımlanan hakemli bir dergidir. UTEB, 2013 yılında kurulduğundan itibaren elektronik olarak yılda iki kez (Mart – Ekim) eğitim bilimlerinin tüm alanlarında bilimsel çalışmalar yayımlamaktadır. Dergide, Türkçe ve İngilizce dillerinde özgün araştırma ve derleme makaleler yayımlanmaktadır. UTEB, bilimsel bir dergi olarak bir editör kurulu tarafından yönetilmektedir. Açık erişim elektronik bir dergidir. Dergide yayımlanan tüm makalelere DOI numarası atanır. Web tabanlı makale yükleme sistemi ciddi hakem değerlendirmesini (çift taraflı kör hakemlik) mümkün kılmaktadır.

2023 - Cilt: 2023 Sayı: 20

Bilgilendirme

Uluslararası Türk Eğitim Bilimleri Dergisi, Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY 4.0) ile lisanslanmıştır.

Creative Commons Lisansı