ISSN: 2149-5483
e-ISSN: 2717-7955
Başlangıç: 2015
Yayımcı: İstanbul Aydın Üniversitesi
Kapak Resmi
 

"Dergimiz ULAKBİM TR-DİZİN tarafından izlenmektedir. Değerlendirme ve kabul süreci devam etmektedir."

Değerli Akademisyenler,

Eğitim Fakültesi Dergisi; Ekim ve Nisan olmak üzere yılda 2 kez basılı ve elektronik olarak yayımlanan hakemli bilimsel bir dergidir. Çeşitli bilimsel araştırma yöntemlerinin uygulandığı makaleler kabul edilmekte ve Eğitim Fakültesi Dergisi editör kurulu, ulusal ve uluslararası uzmanlar tarafından değerlendirilmektedir. Hakemler tarafından kabul edilen bütün makaleler ücretsiz olarak yayımlanmaktadır. Eğitim Fakültesi Dergisi; çift taraflı kör hakemlik sürecini kullanmaktadır ve inceleme sürecinin tüm basamaklarında yazarlar hakem isimlerini, hakemler de yazar isimlerini bilmemektedir.

Eğitim Bilimlerini temel alan Eğitim Fakültesi Dergisinde eğitim bilimleri; uygulamalı eğitim, öğretmen yetiştirme, ölçe değerlendirme, program geliştirme, dil eğitimi, Temel Eğitim, Türkçe ve Sosyal Bilgiler eğitimi, Rehberlik ve Psikolojik danışma, tarih eğitimi, sanat eğitimi, fen eğitimi, matematik eğitimi, mesleki eğitim ve buna yakın eğitim bilimlerinde ilgili alanlarda, bilimsel çalışmalar kapsamında eserler kabul edilmekte ve yayınlanmaktadır.

Makalelerinizi taslak makaleye göre düzenleyip benzerlik raporuyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. Benzerlik rapor oranı %15’in üzerinde olan makaleler kabul edilmeyecektir.All site content, except where otherwise noted, is licensed under a Creative Common Attribution Licence. (CC-BY-NC 4.0)

by-nc.png