e-ISSN: 2717-6215
Başlangıç: 2019
Yayın Aralığı: 6 Ayda 1
Yayıncı: İstanbul Üniversitesi
Kapak Resmi
       


Dergimizin Ekim 2022 sayısına yönelik olarak makale gönderecek olan yazarların makalelerini en geç 15 Temmuz 2022 tarihine kadar göndermiş olmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilecek makaleler (Nisan 2023 sayımız özel sayı olarak hazırlanacağı için) Ekim 2023 sayısı için değerlendirmeye alınacaktır.

İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları Dergisi, İstanbul Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yayınıdır. Açık erişimli, hakemli, yılda iki kere Nisan ve Ekim aylarında yayınlanan bilimsel bir dergidir. 1993 yılında kurulmuştur. Dergiye yayınlanması için gönderilen bilimsel makaleler Türkçe ya da İngilizce olmalıdır.

İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları Dergisi, kadın sorunları ve araştırmaları alanında Türkiye’deki en eski hakemli dergilerden biridir. Dergi kadın çalışmaları konusunda bilim camiasına katkıda bulunmayı ve araştırmacılara bir platform sağlamayı hedefler. Dergi kadın çalışmalarını ve toplumsal cinsiyet çalışmalarını bütün yönleriyle ele alan araştırma ve çalışmaları yayınlamaya odaklıdır ve (sosyoloji, felsefe, tarih, edebiyat, dil, sanat, kültür, hukuk, siyaset bilim, iktisat, sağlık, vb pek çok) farklı disiplinlerde yürütülen araştırmalara açıktır. Derginin hedef kitlesini akademisyenler, araştırmacılar, profesyoneller, öğrenciler ve ilgili mesleki, akademik kurum ve kuruluşlar oluşturur.2022 - Sayı: 25