Aydin Alber YÜCE Dr. Öğr. Üyesi Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Yayın 7 Hakemlik 4 CrossRef Atıf 0
7 Yayın
4 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Ticaret Hukuku

Biyografi

Dr. Aydın Alber YÜCE
Aydın Alber Yüce, 1987 yılında Trabzon’un Çaykara ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olmuştur.

İstanbul Barosu’na kayıtlı stajyer avukat olarak yaklaşık 1 yıl kadar avukatlık stajı yaptıktan sonra 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalına araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı yüksek lisans eğitimini “Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Kararlarının Butlanı” isimli teziyle tamamlamıştır. Bu tez, sonrasında aynı isimle kitap olarak da yayınlanmıştır.


Aydın Alber Yüce, yüksek lisansının ardından 2013 senesinde Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde başladığı doktora eğitimini Ekim 2020’de tamamlayarak “Anonim Şirketlerde Sermaye Borcunun Takas Yoluyla Ödenmesi” isimli teziyle doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. Yazarın ayrıca, şirketler hukuku, taşıma hukuku ve sermaye piyasası hukuku alanlarında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.
Halen Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışan Aydın Alber Yüce, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Yazar, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Kurum

Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ

156

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

0

ATIF

0

FAVORİ

223

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI
ANONİM ŞİRKETİN SERMAYE BORCUNUN ÖDENMESİ İÇİN PAY SAHİPLERİNE HUKUKA AYKIRI OLARAK FİNANSAL DESTEK SAĞLAMASI
Yazarlar: İsmail ATAMULU, Aydin Alber YÜCE
DOI: 10.55027/tfm.834868
ATIF 0 FAVORİ 0 TOPLAM İNDİRİLME SAYISI 278

0

ATIF

0

FAVORİ

278

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

0

ATIF

0

FAVORİ

849

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

0

ATIF

0

FAVORİ

16227

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI

0

ATIF

0

FAVORİ

1367

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.