ISSN: 1306-3839
e-ISSN: 2822-3012
Başlangıç: 2006
Yayıncı: Erciyes Üniversitesi
Kapak Resmi

*** DUYURU***

2024 YILINDAN İTİBAREN YAYINLANACAK TÜM MAKALELER İÇİN EXTENDED ABSTRACT ARANMAKTADIR.

DEĞİŞİKLİK İÇİN LÜTFEN YAZIM KURALLARINI KONTROL EDİNİZ.

Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi (ERÜHFD) (Dergi ISSN: 1306-3839 E-ISSN: 2822-3012),

2006 yılından itibaren yılda iki defa yayımlanan çift/kör hakemli bir dergi olup, TÜBİTAK - ULAKBİM tarafından taranmaktadır. 

Dergimizde yayınlanması istenen çalışmaların Nisan ayında çıkan sayı için 31 Ocak; Ekim ayında çıkan sayı için 30 Temmuz tarihine kadar 

 eruhukukdergisi@gmail.com e-mail adresine ulaştırılması gerekmektedir.2023 - Cilt: 18 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

1. TÜRK İŞ HUKUKUNDA İKALE

Araştırma Makalesi

3. İŞÇİ SENDİKA ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KORUNMASI

Dergi Hakkında Bilgilendirmeler

1) Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi (ERÜHFD) EBSCO, EBSCOhost ve Index Copernicus gibi atıf dizinlerinde listelenmiş olduğu için bir çok üniversitenin Akademik Teşvik Uygulama Esasları'na göre uluslararası alan indekslerinde listelenmiş dergi statüsündedir. (İlgili bazı üniversitler: Ankara Üniversitesi , Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi vd.)

2) Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi (ERÜHFD), uluslararası görünürlüğünü artırmak için extended abstract / genişletilmiş özet şart koşmaktadır.

3) 2023 yılından itibaren her bir makaleye DOI numarası tahsis edilmeye başlanmıştır.

Creative Commons Lisansı
Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.