Emre Ozan TİNGAZ Doç. Dr. Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
Yayın 7 Hakemlik 17 CrossRef Atıf 0
7 Yayın
17 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Egzersiz ve Spor Psikolojisi Sporda bilinçli farkındalık (mindfulness) sporda pozitif psikoloji

Biyografi

Emre Ozan Tingaz, Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde Doç. Dr. olarak çalışmaktadır. Lisans bitirme tezinde zihinsel antrenmanın sportif beceri üzerine etkisini incelediği deneysel çalışma ile başlayan araştırmacı hayatına spor bilimleri temel alanında ÖYP kapsamında birincilikle Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesine yerleşerek devam etmiştir. Yüksek lisans ve doktora tezlerinde egzersiz ve spor psikolojisi alanında çalışmıştır. Lisansüstü eğitimi süresince öğrenci değişim programıyla gittiği Çekya, Masaryk Üniversitesi ve Portekiz, Porto Üniversitesinde spor psikolojisi araştırmalarını yürütmüştür. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde özel öğrenci olarak psikoloji eğitimine başlamış ve Çağ Üniversitesi Psikoloji Ana Bilim Dalında ikinci yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 

Sporcu Bilinçli Farkındalık Ölçeğini Türkçe'ye uyarlayarak 17. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresinde Psikososyal Alanlarda en iyi sözel bildiri ödülünü almıştır. Sporda mindfulness konusunda SSCI, uluslararası ve ulusal dergilerde yayınları bulunmaktadır. MSPE (Mindful Sport Performance Enhancement) Enstitüsü bünyesinde programın kurucuları olan Dr. Keith Kaufman, Dr. Timothy Pineau ve Dr. Carol Glass tarafından MSPE eğitmeni olarak sertifiye edilmiştir. 

Kurum

Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü

Yayınlar

^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.