ISSN: 1307-6477
e-ISSN: 1307-6477
Başlangıç: 2007
Yayıncı: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Dergisi spor bilimlerinin her türlü alanında, özgün araştırma makalelerine yer veren, Mart, Ağustos ve Aralık olmak üzere yılda üç kez yayınlanan akademik bir dergidir. 

Yayımlanmak üzere gönderilen eserlerin başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere gönderilmemiş olması gerekmektedir.  Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizcedir. Dergide yer alan bütün yayınlar hakemlik sürecine tabi olup, dergide yer alan yazılar kısmen ya da tamamen kaynak gösterilmeksizin alıntılanamaz. Dergide yayımlanacak eserlerin her türlü sorumluluğu yazar veya yazarlara aittir. Çalışmanın kabul edilip yayımlanması durumunda yazarlara herhangi bir telif ücreti ödenmemekte, ayrıca yazar veya yazarlardan yayın ücreti talep edilmemektedir. Yayımlanmasına karar verilen makaleler, intihal taramasına tabi tutulur. İntihal raporu doğrultusunda yalnızca benzerlik oranı kaynaklar hariç %20'in altında olan makaleler düzenleme aşamasına alınır.

09.03.2021 tarihinden itibaren Etik Kurul Onayı olmayan makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sosyal Bilimler dahil olmak üzere tüm bilim dallarında yapılan araştırmalar için etik kurul onayı gerektiren klinik ve deneysel insan çalışmalarında etik kurul kararı alınmış olmalı, bu onay makalede belirtilmeli ve makale yükleme sürecinde dosyalara eklenmelidir.

2023 - Cilt: 17 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

9-12 YAŞ ERKEK YÜZÜCÜLERDE 8 HAFTALIK PLİOMETRİK ANTRENMANIN SPRİNT YÜZME PERFORMANSINA ETKİSİNİN İNCELENMESİ

16227

16228

16229

16230