ISSN: 2147-088X
e-ISSN: 2645-8837
Başlangıç: 2013
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Kapak Resmi
       

      Humanitas - Uluslararası Sosyal Bilimleri Dergisi, Toplum ve İnsan Bilimleri alanlarında elde edilen bilimsel birikimleri ortaya koymak amacıyla bahar ve güz dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez yayımlanan hakemli, elektronik, açık erişim bir dergidir. 


Yayın hayatına 2013 yılında başlayan Humanitas, 2018 senesine kadar basılı olarak yayın hayatını sürdürmüştür. Dergi, 2018 yılında yayınlanan 12.sayıdan itibaren elektronik olarak yayınlanmaya başlamıştır. Geçmiş basılı sayılar için kullanılan eski ISSN numarası (ISSN:2147-088X) elektronik sayıya geçiş ile güncellenmiştir. Derginin yayınlanmakta olan güncel elektronik sayıları için e-ISSN: 2645-8837 kullanılmaktadır.

Dergimiz ULAKBİM TR Dizin, MLA, EBSCO, CEEOL, ASOS, TEİ, COPERNICUS indeksleri tarafından dizinlenmektedir.

Dergimizde Arkeoloji, Coğrafya, Edebiyat, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih yanı sıra Dilbilim alanlarında bilimsel ve özgün makalelere eşit dağılımla yer verilmektedir.

2023 - Cilt: 11 Sayı: 21

Önemli Tarihler

Yıllık iki sayı yayınlanmaktadır.
Bahar (Mart) Sayısı: Son makale gönderim tarihi 15 Ocak
Güz (Ekim) Sayısı: Son makale gönderim tarihi 15 Ağustos
NOT: İlgili sayı için son gönderim tarihinden sonra gönderilen makaleler, bir sonraki sayı için değerlendirmeye alınmaktadır. 
İlgili sayı için ön görülen makale sayısına ulaşılması durumunda makaleler, bir sonraki sayı için değerlendirmeye alınmaktadır. 
Lütfen duyuruları takip ediniz.