ISSN: 2147-088X
e-ISSN: 2645-8837
Başlangıç: 2013
Yayımcı: Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
Kapak Resmi
 

     Humanitas - Uluslararası Sosyal Bilimleri Dergisi, Toplum ve İnsan Bilimleri alanlarında elde edilen bilimsel birikimleri ortaya koymak amacıyla bahar ve güz dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez yayımlanan hakemli, elektronik, açık erişim bir dergidir.

Yayın hayatına 2013 yılında başlayan Humanitas, 2018 senesine kadar basılı olarak yayın hayatını sürdürmüştür. Dergi, 2018 yılında yayınlanan 12. sayıdan itibaren elektronik olarak yayınlanmaya başlamıştır. Geçmiş basılı sayılar için kullanılan eski ISSN numarası (ISSN:2147-088X) elektronik sayıya geçiş ile güncellenmiştir. Derginin yayınlanmakta olan güncel elektronik sayıları için e-ISSN: 2645-8837 kullanılmaktadır.

Dergimiz ULAKBİM TR Dizin, MLA (Modern Language Association) International Bibliography, CEEOL (Central and European Online Library), EBSCO Publishing, TEİ (Türk Eğitim İndeksi), Index Copernicus, Sobiad Atıf Dizini, ERIH PLUS, ProQuest indeksleri tarafından dizinlenmektedir. Dergimizde Arkeoloji, Coğrafya, Edebiyat, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih yanı sıra Dilbilim alanlarında bilimsel ve özgün makalelere eşit dağılımla yer verilmektedir.

2024 - Cilt: 12 Sayı: Cumhuriyet'in 100. Yılı Özel Sayısı

Önemli Tarihler

Ekim ve Mart aylarında olmak üzere yıllık iki sayı yayınlanmaktadır.
- Son makale gönderim tarihleri makale yoğunluğu değerlendirilerek editörlerimizce belirlenir ve dergi park sistemi üzerinde makale kabulü kapatılır.

İlgili sayı için ön görülen makale sayısına ulaşılması durumunda makaleler, bir sonraki sayı için değerlendirmeye alınmaktadır. 

Lütfen duyuruları takip ediniz.