ISSN: 2667-8063
e-ISSN: 2687-5063
Başlangıç: 2019
Yayın Aralığı: 6 Ayda 1
Yayıncı: Necmettin Erbakan Üniversitesi
Kapak Resmi
       

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ DERGİSİ (NEÜ SBF Dergisi) Haziran ve Aralık aylarında basılı ve elektronik olarak yayımlanan, ücretsiz, erişime açık, çift - körleme hakemlik ilkelerine uygun, hakemli bir dergidir. Dergide Sosyal bilimler alanlarında özgün araştırmaya dayalı yayınlara yer verilmektedir. Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce olup, İngilizce genişletilmiş özet yer almalıdır.

Derginin HAZİRAN 2023 sayısı için makale gönderim süreci başlamıştır.

Makale Şablonunu indirebilirsiniz.

Etik kurul onayı gerektiren çalışmalar için etik kurul onayının alındığı makalelerde belirtilmeli ve muhakkak sisteme belge yüklenmek suretiyle belgelendirilmelidir. Etik kurul onayı yüklenmeyen hiçbir çalışma değerlendirmeye alınmamakta ve yayımlanmamaktadır.

Etik kurul izni gerektiren çalışmalarda izinle ilgili bilgilere (kurul adı, tarih ve sayı no) yöntem bölümünde ve ayrıca ilgili makalenin ilk ve son sayfalarında yer verilmelidir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi Dergisi, yayımladığı her bir makale için etik kurallara uyduğunu ve bu yönde değerlendirme yaptığını kabul ve beyan eder.


NEU SBF Dergisi Editör Kurulu 

17826