e-ISSN: 2687-220X
Başlangıç: 2018
Yayımcı: Özgür TÜFEKÇİ
Kapak Resmi
 

Novus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Stratejik Araştırma Merkezi'nin (KTÜ-SAM) katkılarıyla yayınlanmaktadır. Novus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi, temel olarak bir yandan dünya genelinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanındaki trend ve araştırmalar için forum yaratırken diğer yandan da dünya genelinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanındaki gelişmeleri yazar ve okuyucular için takip etmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerde yüksek akademik düzeye sahip teorik, ampirik, normatif konularda makaleler yayınlamayı hedeflemektedir.

Dergide makale yayını ve makale süreçlerinin yürütülmesi ücrete tabi değildir. Dergiye gönderilen ya da yayın için kabul edilen makaleler için işlem ücreti ya da gönderim ücreti alınmaz. Novus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi aşağıdaki endeks ve veri tabanlarında taranmaktadır:

  • Columbia International Affairs Online (CIAO)
  • Lancaster Index to Defence & International Security Literature
  • EBSCO
  • Asos Indeks
  • IdealOnline

Google Scholar


AcademiaAraştırma Makalesi

Ekonomik Faydacılığın Bir Örneği Olarak Türkiye-İsrail İlişkileri

Açık Erişim Politikası

Dergi tam metinlerin okuyucular tarafından okunmasına, indirilmesine, kopyalanmasına, dağıtılmasına, yazdırılmasına ve okuyucuların bunları herhangi bir yasal amaçla kullanmalarına izin verir.

Creative Commons Lisansı

Novus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi Creative Commons Alıntı-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Dizinler

download


19603


download


19406


19600