e-ISSN: 2687-220X
Başlangıç: 2018
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Özgür TÜFEKÇİ
Kapak Resmi
       

Novus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nün ve Karadeniz Teknik Üniversitesi, Stratejik Araştırma Merkezi'nin (KTÜ-SAM) katkılarıyla yayınlanmaktadırNovus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi, temel olarak bir yandan dünya genelinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanındaki trend ve araştırmalar için forum yaratırken diğer yandan da dünya genelinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanındaki gelişmeleri yazar ve okuyucular için takip etmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerde yüksek akademik düzeye sahip teorik, ampirik, normatif konularda makaleler yayınlamayı hedeflemektedir.


Novus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi aşağıdaki endeks ve veri tabanlarında taranmaktadır:

  • Columbia International Affairs Online (CIAO)
  • Lancaster Index to Defence & International Security Literature
  • EBSCO
  • Asos Indeks
  • IdealOnline

Google Scholar


AcademiaAçık Erişim Politikası

Dergi tam metinlerin okuyucular tarafından okunmasına, indirilmesine, kopyalanmasına, dağıtılmasına, yazdırılmasına ve okuyucuların bunları herhangi bir yasal amaçla kullanmalarına izin verir.

Creative Commons Lisansı

Novus Orbis: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Dergisi Creative Commons Alıntı-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

Dizinler

download


19603


download


19406


19600