ISSN: 2547-9725
Başlangıç: 2016
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Bitlis Eren Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Bitlis Eren Üniversitesi Akademik İzdüşüm Dergisi, Bitlis Eren Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından "Uluslararası Hakemli Dergi" statüsüne uygun yılda iki sayı (Mart, Ekim) olmak üzere yayımlanır. Dergi içeriği, tüm kullanıcılara açık, ücretsiz "açık erişimli" bir dergidir. Bu dergide yayımlanan makalelerin ilim ve dil yönünden sorumluluğu yazarlarına aittir. Fikirlerden Fakültemiz ve Üniversitemiz sorumlu tutulamaz. Makalelerde belirtilen görüşler, Bitlis Eren Üniversitesi Akademik İzdüşüm Dergisinin görüşünü yansıtmaz. Dergide yayınlanan makalelerin tüm yayın hakları Akademik İzdüşüm Dergisine aittir.

Makalesi dergimizde yayınlanmış olan yazarlar makalenin Özet kısmının veya tamamının PDF olarak dijital ortamda yayınlanmasını kabul etmiş sayılırlar. Dergi yazım kurallarına uymayan makaleler değerlendirmeye alınmaz. Basılmama kararı verilen yazılar varsa hakem raporuyla birlikte yazarına iade edilir.

05.04.2021 tarihinde dergimiz editör kurulu tarafından, makalelerin uluslararası düzeyde okunurluğunu ve atıf oranının artırılabilmesi amacıyla her makalede 750 kelimelik Genişletilmiş İngilizce Özet(Extended Summary) bulunmasına yönelik karar alınmıştır. Bu kapsamda söz konusu koşulu yerine getirmeyen makaleler hakem değerlendirme sürecine alınmayacaktır. 

Yayın için kabul edilen yazıların yayın hakkı, yayınlanan yazılarında her türlü telif hakları dergiye aittir. Yazara herhangi bir telif hakkı ödenmez.