ISSN: 2459-0584
e-ISSN: 2717-6290
Başlangıç: 2016
Yayımcı: Iğdır Üniversitesi
Kapak Resmi
 

2016 yılında yayın hayatına başlayan Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi (Iğdır İİBF Dergisi) uluslararası, hakemli, süreli, bilimsel bir dergidir ve iktisadi ve idari bilimler ile ilişkili disiplinlerde yapılmış disiplinlerarası özgün bilimsel araştırma makaleleri, derleme makaleler ve kitap incelemelerini kabul etmektedir. 

Dergi, uluslararası dizinler olan DOAJ (Directory of Open Access Journals) ve Index Copernicus tarafından taranmaktadır. 


Davetli yazarlık dahil, dergide yer alan bütün yazılar açık hakemlik sürecine tabidir. Dergide yer alan yazılar kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz. Yayınlanan yazıların bütün hukukî sorumluluğu yazar(lar)a aittir. Yazarların başvuru ve değerlendirme sürecinin sağlıklı işlemesi için Yazım Kuralları sayfasını incelemesi önerilir. 

Dergi, 2022 yılından itibaren haziran ve aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı yayımlanacaktır. 

Derginin Türkçe Tam Adı: Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi

Derginin İngilizce Tam Adı: Iğdır University Journal of Economics and Administrative Sciences

Derginin Kısaltılmış Adı: Iğdır İİBF Dergisi

T.C. Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi  (Iğdır İİBF Dergisi) yılda iki kez (haziran ve aralık aylarında), Türkçe ve İngilizce yayınlanan uluslararası, hakemli ve süreli bir dergidir. Dergide yer alan yazılar kaynak gösterilmeksizin alıntılanamaz. Dergide yer alan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.