e-ISSN: 2636-8137
Başlangıç: 2018
Yayımcı: Onur OĞUZ
Kapak Resmi
 

International Journal of Economics, Politics, Humanities & Social Sciences – IJEPHSS (e-ISSN: 2636-8137), Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere yılda dört defa yayımlanan, uluslararası, çift taraflı kör hakemlik sistemini benimsemiş, açık erişimli, bilimsel ve akademik bir dergidir.

IJEPHSS, araştırma ve yayın etiğini önemsemektedir ve etik kurallara uygun şekilde çalışmalara yer vermektedir.

IJEPHSS, Web of Science Core Collection tarafından yapılan sınıflandırmaya göre Sosyal Bilimler ile Sanat ve İnsani Bilimler alanındaki seçilmiş bilim dallarında akademik yaklaşımla üretilmiş özgün çalışmaları yayınlayarak bilimin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.

IJEPHSS açık erişimin etkili bir şekilde çalışması için lisanslama yoluyla kullanıcı haklarının ve telif hakkı sahipliğinin açık olması gerektiğine inanmaktadır. Bu nedenle yayımlanan makaleler, Creative Commons Atıf-Gayrı Ticari 4.0 Uluslararası (CC BY-NC 4.0) lisansı altında açık erişim olarak yayımlamaktadır. IJEPHSS’de yayımlanan çalışmaların telif hakları yazarlarına aittir. Yayınlanan tüm makalelere, kalıcı makale tanımlayıcısı olarak DOI atanır.

IJEPHSS’e gönderilen makaleler iThenticate programı kullanılarak benzerlik taramasından geçirilmektedir. Tüm çalışmalarda benzerlik oranının %20’dan az olması şartı aranmaktadır.

IJEPHSS bünyesinde, Sosyal Bilimler (İşletme ve Ekonomi, İletişim, Kültürel Çalışmalar, Kalkınma Çalışmaları, Siyaset Bilimi ve Hukuk, Dil Bilim, Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, Kamu Yönetimi, Sosyal Bilimlerle İlişkili Çalışmalar, Sosyoloji, Kentsel Çalışmalar, Kadın Çalışmaları) ile Sanat ve İnsani Bilimler (Tarih, Bilim Tarihi, Bilim Felsefesi, Edebiyat, Felsefe) alanlarında hazırlanmış özgün, akademik açıdan nitelikli Türkçe ve İngilizce çalışmalara yer verilmektedir.

IJEPHSS, ECOEI’III, ECOEI’IV, ECOEI’V, ICEESS, ECONBUSS, ICOAEF, Finans Sempozyumu gibi yurtiçi ve yurtdışından bilimsel kongrelere de yayın desteği vermiştir. “Desteklediğimiz Kongreler” sayfasında, geçmiş ya da planlanan kongrelerin afiş ve duyuruları bulunmaktadır.

International Journal of Economics, Politics, Humanities & Social Sciences – IJEPHSS Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY NC) ile lisanslanmıştır.