ISSN: 2667-4866
e-ISSN: 2667-4886
Başlangıç: 2014
Yayımcı: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi
Kapak Resmi
 

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Dergimize çalışmanızı göndermeden önce lütfen Etik İlkeler ve Yayın Politikası ile Yazım Kurallarını inceleyiniz. Ön kontrolden geçmeyen yazılar reddedilecektir.
  • TR Dizin şartları gereği etik kurul izni gerektiren, tüm bilim dallarında yapılan araştırmalar için etik kurul onayı alınmış olmalı, bu onay makalede belirtilmeli ve belgelendirilmelidir. Makale sonunda; Araştırmacıların Katkı Oranı beyanı, varsa Destek ve Teşekkür Beyanı, Çatışma Beyanına yer verilmelidir. Akademi Sosyal Bilimler Dergisi Etik İlkeleri kapsamında dergimize gelen makaleler hakemlere gönderilmeden önce intihal programında taranmalıdır. Benzerlik oranı %15'in üzerinde olan çalışmalar değerlendirmeye alınmadan reddedilmektedir.

HAKKIMIZDA

  • Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi  Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün sahibi olduğu Akademi Sosyal Bilimler Dergisi dört ayda bir  (Ocak-Mayıs-Eylül) yayımlanan ulusal ve hakemli bilimsel bir dergidir. 2014 yılından itibaren  Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi olarak yayın hayatına devam etmiştir. 18 Mayıs 2018 tarih ve 7141/ 30425  sayılı kanun  ile Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü kapatılmış ve  Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. Aralık 2018 tarihinden itibaren Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, Akademi Sosyal Bilimler Dergisi olarak yayın hayatına devam etmektedir.


         

İletişim Dergi Tarihçesi
Creative Commons License

Akademi Sosyal Bilimler Dergisi Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.