ISSN: 2548-0480
e-ISSN: 2602-2567
Başlangıç: 2016
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Amasya Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (ASOBİD) 2022 özel sayı konusunu geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış “Kuruluş ve Kurtuluş Şehri Amasya” olarak belirlemiştir. Eylül ayında çıkarılacak olan dergi özel sayısı için tarih, coğrafya, edebiyat, sosyoloji, psikoloji, arkeoloji, antropoloji, ilahiyat, dil bilimi ve halk bilimi gibi sosyal bilimler alanına dahil edilebilecek makaleleriniz için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2022'dir.  

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (ASOBİD) Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa yayınlanan uluslararası hakemli ve bilimsel bir dergidir. ASOBİD Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sanat Tarihi, Felsefe, Sosyoloji, Arkeoloji ve Coğrafya alanlarında makale, yayın tanıtımı ve bilimsel toplantı değerlendirmesi gibi çalışmaları yayınlamayı ve kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır.


ASOBİD'e gönderilen ve ön incelemeden geçen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur. Ayrıca tüm makaleler iThenticate programı ile intihal taramasından geçirilir ve benzerlik oranının % 20'yi geçmemesi ön şart olarak aranır.

Gönderilecek makaleler için makale telif hakkı devir formu yüklenmelidir.

ASOBİD makale telif hakkı devir formu için tıklayınız.

2021 - Sayı: 10

ISSN: (print) 2548-0480 / (online) 2602-2567