e-ISSN: 2651-320X
Başlangıç: 2018
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Onur Alp KAYABAŞI
Kapak Resmi
       

Not: Telif Hakkı Devri Formunu buradan indirebilirsiniz. 


Değerli Bilim İnsanları,

Haziran 2022 sayısı için makale gönderme son tarihi Mayıs 2022’dir. Eğitim Bilimleri, Filoloji, Folklar ve Sosyal Bilimler alanlarında yapmış olduğunuz değerli çalışmalarınızı bekliyoruz.


Dergimiz Mart 2022 tarihi itibari ile MLA International Bibliography'de indekslenmektedir. Ayrıca IndexcopernicusROAD ve OpenAIRE uluslararası indekslerde; İdealonline ve ASOS index yerel veritabanlarında taranmaktadır.


--

Bayterek Uluslararası Akademik Araştırmalar Dergisi’nin amacı farklı bilim alanlarında çalışan bilim insanlarının çalışmalarını bir çatı altında toplayarak kendi alanları özelinde ele aldıkları konuların anlaşılabilirliğini artırmak, gelişimine katkı sağlamak ve bilim âlemine duyurmaktır. Bayterek Uluslararası Akademik Araştırmalar Dergisi; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler, Filoloji, Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme alanları başta olmak üzere çeşitli bilim alanlarının araştırma, inceleme, derleme ve tanıtma içerikli bilimsel çalışmalarını elektronik ortamda açık erişimle okuyucuları ile paylaşmaktadır.

--

Tüm bilim insanlarının dergimizden faydalanmaları dileğiyle…

Creative Commons


Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari-AynıLisanslaPaylaş 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.