ISSN: 2667-4513
Başlangıç: 2018
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Hilmi DEMİRKAYA
Kapak Resmi
       

Journal of Innovative Research in Social Studies (JIRSS)'in amacı, Sosyal Bilgiler Eğitimi alanı başta olmak üzere sosyal alanlar ve eğitim alanlarında yapılan nitelikli teorik ve uygulamalı çalışmaları yayımlayarak bunları bilim dünyası ile buluşturmak ve alan literatürüne katkıda bulunmaktır. JIRSS Dergisinde Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki defa Türkçe ve İngilizce bilimsel makaleler yayımlanır.

DİKKAT: Makalenizi dergimize göndermeden önce lütfen dergimizin yazım kurallarını ve makale şablonunu dikkatlice inceleyiniz. Makalenizin yayınlanabilmesi için dergi yazım kurallarına ve şablonuna uygun şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Etik Kurul İzni Hakkında: Ulakbim TR Dizin tarafından alınan kararlar doğrultusunda 2020 yılından itibaren yayımlanacak çalışmalar için Etik Kurul İzni gerekmektedir. Dergimize gönderilen ve "Etik Kurul İzni gerektiren" çalışmaların sisteme yüklenmesi aşamasında Etik Kurul İzin raporunun da sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Dizinleme & Taranılan İndeksler

19759    Crossref             17071 ASOS İndeks                 17074    DRJI 

 16268  İdealonline                   19137 Google Scholar                   24341 ResearchBib 

 24342ROAD


Duyurular

Yeni sayımız Aralık 2022'de yayımlanacaktır. Yeni sayımız için makale kabulüne başlanmıştır.