e-ISSN: 2149-1585
Başlangıç: 2009
Yayıncı: Kilis 7 Aralık Üniversitesi
Kapak Resmi

29486

ÖZEL SAYI DUYURUSU


Sayın Akademisyenler, Araştırmacılar ve Yazarlar,


Dergimiz editör kurulunun aldığı bir kararla Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde dergimizde “Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye'nin İktisadi ve Siyasi Gelişimi” başlıklı özel bir sayı yayımlamaya karar vermiş bulunmaktayız.

Bu özel sayıda hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemizin gelişim ve değişimini birlikte incelemek, irdelemek ve bu yönde araştırmaları bir araya getirerek Türkiye Cumhuriyetinin gelişimi ile ilgili çalışmalardan oluşan bir seçkiyi meraklılarına sunmaktır. Sayımıza katkıda bulunmak isteyen yazarlarımız hazırladıkları çalışmaları dosya adını “CUMHURİYET2023” olarak düzenleyerek sisteme yükleyebilirler.

Makale kabulü 20 Ocak 2024’te açılacaktır ve yeterli sayıda makaleye ulaşıldığında sistem kapatılacaktır. Makalelerinizi online dergi sistemimize (DergiPark) yüklemenizi rica ederiz. Özel sayımız, dergimizin yayın politikası doğrultusunda, hakem sürecinden geçecektir. Özel Sayı 29 Ekim 2024 tarihinde yayımlanacaktır.

Not: Dergi sisteminin kapalı olması durumunda lütfen dergi maili üzerinden editör kurulu ile iletişime geçiniz.

Makale Gönderimi İçin Sistemin Açılacağı Tarih: 20 Ocak 2024

Özel Sayı Yayımlanma Tarihi: 29 Ekim 2024


Saygılarımızla,
AKAD Editör Kurulu

YAZARLARIN DİKKATİNE

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Akademik Araştırmalar ve Çalışmalar Dergisi İktisadi ve İdari Bilimlerin temel alanlarında (İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri gibi) özgün, bilimsel nitelik taşıyan çalışmaları yayımlamak amacıyla aşağıda belirtilen etik ilkeler ve kurallara bağlı olarak yayımlanan hakemli bir dergidir.

YAZARLARIN DİKKATİNE

1. 2021 Yılı TR Dizin Dergi Değerlendirme kriterlerinde "Etik kurul izni gerektiren, tüm bilim dallarında yapılan araştırmalar için (etik kurul onayı alınmış olmalı, bu onay makalede belirtilmeli ve belgelendirilmelidir." maddesi çerçevesinde etik kurul onayı alınması gerekmektedir. 

2. Etik kurul onay belgesi, çalışma sisteme yüklenirken ek dosya olarak yüklenmelidir. Ayrıca, makalenin son sayfasında ve yöntem kısmında izinle ilgili bilgiler (kurul adı, tarih ve sayı no) belirtilerek etik kurallara uyulduğu ifade edilmelidir.

3. Çalışma metninde yazarlara ait hiçbir bilgiye yer verilmemelidir.

4. Makale Şablonu için tıklayınız.DOI CrossRef

DOI: 10.20990/kilisiibfakademik

Makale Gönderimine Kapatılacak Tarih: 29 Şubat 2024

2023 - Cilt: 15 Sayı: 29