e-ISSN: 2146-5975
Başlangıç: 2011
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Düzce Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Yayın hayatına 2011 yılında başlayan Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi / Duzce University Journal of Social Sciences Temmuz ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak elektronik ortamda yayımlanmakta olup, makalelerin gönderme ve yayım sürecinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Dergimiz EBSCO Sociology Source, SOBİAD, ASOS, Scientific Indexing Services (SIS), ResearchBib, Arastirmax ve Index Copernicus'ta yer alan hakemli akademik bir dergidir. Dergimiz TUBİTAK ULAKBİM tarafından izlenme sürecindedir.  Elektronik ortamda yayımlanan dergi, Sosyal Bilimler alanında farklı disiplinlerde üretilen Türkçe ve İngilizce makaleler yayımlayarak Türkiye'de ve dünyada bu alanda yapılmış çalışmalara katkı sağlama amacı taşımaktadır. Dergide sosyal bilimler kapsamına giren konulardaki özgün ve nitelikli makaleler, kitap tanıtımı ve eleştirileri ile örnek olay çalışmaları yayımlanabilir. Dergi lisans ve lisansüstü öğrencilerinin nitelikli çalışmalarına da açıktır. 

2020 yılından itibaren etik kurul belgesi gerektiren çalışmaların bu belgeyi sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Etik kurul izin belgesi olmayan çalışmalar dergimizde yayımlanmayacaktır. Detaylı bilgiye dergimizin ilkeler ve yayın politikası bölümünde ulaşabilirsiniz.

Derginin Yazım Kuralları değişmiştir. Lütfen çalışmalarınızı derginin "Yeni Yazım Kurallarına" uygun olarak hazırlayınız.

2022 - Cilt: 12 Sayı: 2