e-ISSN: 2564-7466
Başlangıç: 2016
Yayıncı: H. Mustafa PAKSOY
Kapak Resmi
       

downloaddownload download   download download download 


İKTİSAD, 2016 yılından itibaren her yıl Şubat, Haziran ve Ekim  aylarında elektronik olarak yılda en az 3 kez yayımlanan uluslararası hakemli, bilimsel  bir dergidir.

Dergide iktisadi ve idari bilimlerin iktisat, işletme ve ekonomi ile bağlantılı konularında Türkçe ve İngilizce olarak, uygulamalı veya  kuramsal çalışmalara, model önerilerine,  analiz ve değerlendirmelere,  nicel ve nitel araştırmalara yer verilir.

İKTİSAD'ın temel amacı; iktisadi ve idari bilimler alanında çalışma yapan bilim insanlarının bilgi, deneyim, değerlendirme, görüş ve önerilerini paylaştıkları bilimsel bir platform oluşturmak ve bu alandaki çalışmalara ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunmaktır.


Makale Kabulü: Makale kabulü için sistem 03.11.2023 tarihinde açılmıştır. Dergi ücret politikası değişmiştir okumak için tıklayınızMakale yazım kuralları için buraya, dergi standartları ve yükleme esnasında gerekli belgeler hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.


Özel Sayı Duyurusu

Sayın Akademisyenler, Araştırmacılar ve Yazarlar,

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde dergimizde “Cumhuriyet’in 100. Yılında Türkiye'nin Sosyo-Ekonomisi” başlıklı özel bir sayı yayımlamaya karar vermiş bulunmaktayız. Bu özel sayı, Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Ekonomisinin geldiği noktaya odaklanmak üzere tasarlanmıştır. Misafir editör olarak bu sayıda bize Anadolu Üniversitesi’nden sevgili hocamız Prof. Dr. Mustafa ÖZER destek olacaktır. Sosyo-Ekonomik içerikli bu özel sayıda, siz değerli yazarlarımızla birlikte Türkiye Ekonomisini, ülkenin gelişimi, değişimi, dünyadaki konumu, diğer ülkelerle ilişkilerini, siyasi, idari ve sosyal yönleriyle incelemeyi, tanımlamayı, anlamayı ve önerilerde bulunmayı hedeflemekteyiz.
Makalelerinizi en geç 15 Eylül 2023 23:59’a kadar online dergi sistemimize (DergiPark) yüklemenizi rica ederiz. Özel sayımız, dergimizin yayın politikası doğrultusunda, hakem sürecinden geçecektir. Özel Sayı 29 Ekim 2023 tarihinde yayımlanacaktır. (Not: Dergi sisteminin kapalı olması durumunda dergi maili üzerinden editörlük ile iletişime geçiniz.)

Makale Gönderimi İçin Son Tarih: 15 Eylül 2023
Özel Sayı Yayımlanma Tarihi: 29 Ekim 2023

Saygılarımızla,
İKTİSAD Editör Kurulu


Dergi Genel Bilgileri:

Dergi Niteliği: Uluslararası Hakemli ve Uluslararası İndeksli Bilimsel Dergi

Yayın Sıklığı: Yılda 3 Sayı (Şubat, Haziran ve Ekim)

Yayın Dili: Türkçe & İngilizce

Dergi Kapsamı: İktisat, İşletme, Siyaset ve ekonomi ile bağlantılı konular

Başvuru Ücreti: Makale işlem ücreti alınmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. Ücret Politikası.

Makale Türleri: Araştırma Makalesi, Derleme Makale, Konferans Bildirisi (Sadece özet basılan bildiri)

2023 - Cilt: 8 Sayı: 22

Araştırma Makalesi

Üniversite Yaşam Kalitesinin, Öğrenci Tutkunluğu ve Bilgi Ataleti Üzerine Etkisi: İİBF Öğrencileri Üzerine Bir Alan Araştırması


Creative Commons Lisansı

Bu dergide yayınlanan tüm makaleler Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.