e-ISSN: 2636-8625
Başlangıç: 2018
Yayımcı: Bekir Cihad BAL
Kapak Resmi
 

Mobilya ve Ahşap Malzeme Araştırmaları Dergisi (MAMAD); mobilya mekaniği, mobilya tasarımı, mobilya üst yüzey işlemleri, mobilya üretiminde kalite kontrol,  mobilya ithalat ve ihracatı, bilgisayar destekli mobilya tasarımı, bilgisayar destekli mobilya üretimi konularında hazırlanan çalışmalara yer vermektedir. Ayrıca, masif ahşap malzeme, ahşap esaslı kompozit malzemeler, odun plastik kompozitleri, ahşap malzemenin işlenmesi, ahşap malzemenin güçlendirilmesi, ahşap malzemenin korunması, ahşap malzemenin modifikasyonu, ahşap malzemenin fiziksel, kimyasal, mekanik ve diğer teknolojik özelliklerini içeren araştırmalarda dergi kapsamındadır. Dergi, araştırma ve derleme türündeki olan makaleleri yayınlamaktadır. Diğer türlerde hazırlanan makaleleri kabul etmemektedir. Dergi, daha önce herhangi bir toplantıda (Kongre, sempozyum, çalıştay vs.) tam metni yayınlanan bildirileri makale olarak kabul etmemektedir. Dergi, 2023 yılında Türkçe veya İngilizce yazılan makaleleri kabul edecektir. Dergi, Haziran ayının son haftası ve Aralık ayının son haftası olmak üzere, yılda iki sayı yayınlamaktadır. Benzerlik oranı %25 (materyal-metot ve kaynaklar bölümü hariç) veya üzeri olan makaleler kabul edilmemektedir. Dergiye makale göndermek isteyen yazarlar, Türkçe word şablon dosyasını bu LİNKTEN ve Telif Hakkı Devir formunu bu LİNKTEN indirebilir.  

Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. 

Makale Gönderimine Açılacak Tarih: 1 Ağustos 2024

2024 - Cilt: 7 Sayı: 1

DUYURU

Dergimizin 2023 yılı ikinci sayısı (6-2) uluslar arası statüde yayınlanmıştır. Bu sayıda, Türkiye dışındaki 2 farklı ülkeden sorumlu yazarın makalesi yayınlanmış ve Türkiye dışından 14 farklı hakem görev almıştır. Bu son sayıda, 5 Türkçe ve 9 ingilizce makale yayınlanmıştır. Dergimizde yayınlanan toplam makale sayısı 100 ve ret kararı verilen makale sayısı 23 olmuştur.  Dergimiz okuyucularına, dergimizde görev alan akademisyenlere ve yazarların bilgisine.

Dergimizde bu güne kadar  yayınlanan makaleler ve bu makalelerin aldığı atıflar dergimiz editörlüğü tarafından dikkatle takip edilmektedir. Dergimizi daha iyi bir yere taşıyabilmek için bundan sonraki süreçte, bu makalelerle ilgili incelemeden elde edilen sonuçlar göz önünde bulundurulacaktır. 


Lisans

Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. 
Dergide yayınlanan eserler Creative Commons 4.0 Uluslararası Lisansı  ile yayınlanmaktadır. Eserlerden alınan bölümler için, atıf kurallarına uygun olarak, atıf yapma zorunluluğu vardır.

Uluslararası Dergidir

 TR DİZİN18332183331833418335  18336      1833918434