ISSN: 2718-0093
e-ISSN: 2718-0093
Başlangıç: 2020
Yayımcı: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
Kapak Resmi
 


Journal of Tourism Research Institute, çift kör hakemlik sürecinden geçmiş en kaliteli teorik ve ampirik araştırmaların yayınlanmasıyla konaklama ve turizm sektörünün anlaşılmasını desteklemeyi amaçlamaktadır. Dünyanın önde gelen akademik yazarlarını temsil eden katılımcılar tarafından turizm alanında yazılmış, yüksek kaliteli bilimsel makaleler yayınlıyoruz.

Journal of Tourism Research Institute, aşağıdaki konularla ve bunların turizm ve otelcilikteki uygulamalarıyla ilgili katkıları davet etmektedir: pazarlama yönetimi; yenilikler; küresel sorunlar; ekonomi; tüketici davranışı; örgütsel davranış; kültür; yöntem; sürdürülebilirlik; içecek yönetimi; planlama ve geliştirme; finansal yönetim; cinsiyet sorunları; etik; girişimcilik; eğitim; ve gelecekteki eğilimler.


Yayın ücreti
JTRI hiçbir şekilde yayın ücreti talep etmemektedir.


İntihal Politikası
JTRI’e gönderilen her çalışma öncelikle benzerlik programında (Turnitin, iThenticate ya da İntihal.Net gibi) incelenir. Değerlendirilmeye alınabilmesi için, kaynakça hariç, tekil kelime bazında analiz edilir. Analiz sonucunda toplam benzerlik oranı maksimum %25, münferit bir çalışmaya olan benzerlik oranı maksimum %5 olmalıdır. Belirtilen sınırların üzerinde benzerlik oranının tespit edilmesi durumda editör çalışmayı reddedecektir.


Etik Kurul

JTRI TRDizin kriterleri kapsamında yazarlardan etik kurul onayı talep etmektedir. TRDizin kriterlerini görmek için tıklayınız.


Taranan Indeksler

Asosindeks, Bilgindex, Eurasian Scientific Journal Index, BASE Bielefeld Academic Search Engine, CiteFactor