ISSN: 2718-0301
e-ISSN: 2718-0700
Başlangıç: 2006
Yayıncı: Kara Harp Okulu
Kapak Resmi
       

SAVSAD Savunma ve Savaş Araştırmaları Dergisi "Cumhuriyet'in 100.Yılı Özel Sayısı Makale Çağrısı

Değerli Okurlarımız,
Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanlığı tarafından yayımlanan "SAVSAD Savunma ve Savaş Araştırmaları Dergisi"nin Aralık 2023 tarihli sayısının yanında Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle "Cumhuriyetin 100. Yılı" konulu özel sayı yayımlanacaktır. Söz konusu özel sayıya Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yıllık kazanımlarını ele alan millî, savunma, savunma sanayii, güvenlik, istihbarat, askerî tarih, savunma yönetimi, savaş ve silahlı çatışma hukuku ile savaş araştırmaları bağlamında sosyal ve beşeri bilimlerin yanı sıra interdisipliner olarak yapılan makaleler kabul edilecektir. Kapsama uygun çalışmalarınızı 01 Kasım 2023 tarihine kadar bekler, iyi çalışmalar dileriz.


DERGİ HAKKINDA

    Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Dekanlığı tarafından yayımlanan “SAVSAD Savunma ve Savaş Araştırmaları Dergisi”, yılda iki kez yayımlanan (Haziran-Aralık), sosyal bilimlerle ilişkili bilimsel makalelere yer veren, ulusal ve hakemli bir dergidir. Dergi, ULAKBİM TR Dizin ULAKBİM Dergipark ve Google Scholar bilimsel yayın dizinleri ve veri tabanlarında taranmaktadır. Dergide yayımlanan makalelerin bilim ve dil sorumluluğu yazarlarına aittir. Yayımlanan makaleler yazarların bireysel görüşünü yansıtmaktadır; Millî Savunma Üniversitesi, Millî Savunma Bakanlığı veya Türk Silahlı Kuvvetlerinin görüşlerini yansıtmamaktadır. 

Açık Kaynak Beyanı: SAVSAD Savunma ve Savaş Araştırmaları Dergisi açık erişime sahip bir dergidir. Dergide yayımlanan makalelerin tam metinlerine ücretsiz erişilebilir. 

Derginin Tarihçesi: SAVSAD Savunma ve Savaş Araştırmaları Dergisi 1991 yılında “Kara Harp Okulu Dergisi” adıyla yayın hayatına başlamıştır. 1995 yılında ismi “Kara Harp Okulu Bilim Dergisi” olarak değiştirilmiştir. 2006 yılından itibaren ulusal ve hakemli bir dergi statüsüne uygun biçimde yayın yapmaktadır. 2020 yılı Aralık sayısından itibaren ismi “SAVSAD Savunma ve Savaş Araştırmaları Dergisi” olarak yayın hayatına devam etmektedir.
İletişim Dergi Tarihçesi

Açık Erişim Beyanı

CC_BY-NC-ND.svg

SAVSAD Savunma ve Savaş Araştırmaları Dergisi açık erişime sahip bir dergidir. Dergide yayımlanan makalelerin tam metinlerine https://savsad.kho.msu.edu.tr/arsiv.html adresinden ücretsiz olarak erişilebilir. SAVSAD içeriği Creative Commons Atıf-GayriTicari-Türetilemez 4.0 (CC-BY-NC-ND) Uluslararası Lisansı ile yayımlanmaktadır.