e-ISSN: 2564-7458
Başlangıç: 1998
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Selçuk Üniversitesi
Kapak Resmi
       


Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Dergisi online yayın yapan hakemli akademik bir dergidir. Dergide İşletme, Muhasebe, Finans, Pazarlama, Ekonomi, Maliye, Halkla İlişkiler, Yönetim Organizasyon gibi sosyal bilimler kapsamında yer alan çalışma alanlarına ilişkin araştırma makalesi, olgu sunumu, derleme, çeviri, konferans bildirisi ve kitap incelemeleri yayınlanmaktadır. Dergi yılda iki kez (Nisan–Kasım) yayınlanır. Dergiye Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış çalışmalar kabul edilmektedir. Dergiye yayımlanmak için gönderilen makalelerden herhangi bir değerlendirme ve başvuru ücreti alınmamaktadır.

Gönderilen çalışmalar dergi editörleri tarafından biçim ve içerik yönünden ön incelemeye tabi tutulur. Ön inceleme sonrasında biçim ve içerik yönünden dergide yayınlanması uygun görülen çalışmalar en az iki hakeme gönderilir. Dergide kör hakemlik sistemi uygulanmaktadır. 

Dergiye gönderilen makalelerde dile getirilen düşüncelerden yazarları sorumludur.

Dergide yayınlanması kabul edilen ve yayınlanan yazıların yazılı ve elektronik ortamda tüm yayın hakları Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Dergisi’ne aittir.

2022 - Cilt: 25 Sayı: 1